Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nie wiem, czy w którymś kościele można dać na tacę kartą, ale możliwości techniczne są. Oto nowy produkt Ingenico

Donation Box to urządzenie, które umożliwia przeprowadzania bezgotówkowych zbiórek na cele charytatywne. Gdyby ktoś chciał, może je wykorzystać także w kościele do zbierania "na tacę"

Pewnie znacie historie docierające z różnych zakątków świata, że oto w tym czy innym kościele wierni mogą wpłacać datki na tzw. tacę za pomocą kart bankowych. Nie wiem na ile te doniesienia są prawdziwe, a na ile to tylko pogłoski. W każdym razie nie słyszałem, by któryś z polskich proboszczów zdobył się na taką nowoczesność. Ale gdyby chciał, to jeden z największych na świecie producentów terminali ma dla niego narzędzie, przy pomocy którego może to zrobić.

Przeczytajcie także: Jest ustawa o terminalach w radiowozach

Ingenico, bo o tym producencie mowa, kilka dni temu zaprezentował w Warszawie swoje nowe rozwiązanie, nazwane Donation Box. To terminal płatniczy akceptujący płatności zbliżeniowe, wyglądem przypominający puszkę na datki. Urządzenie wygląda tak:Jak powiedział mi Piotr Waś, szef Ingenico w Polsce, Donation Box został stworzony po to, by ułatwić zbiórki na cele charytatywne. Wyobrażam sobie, że może zostać wykorzystany np. podczas kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak pewnie wiecie, w minionych latach wolontariusze zbierający pieniądze podczas tego rodzaju wydarzeń dysponowali już specjalnymi urządzeniami akceptującymi datki dokonywane zbliżeniowo. Były to jednak zwykłe terminale płatnicze, ewentualnie tylko obudowane chałupniczą metodą w ten sposób, by przypominały puszkę na datki. Donation Box to terminal od początku stworzony z myślą o zbiórkach.

Przeczytajcie także: We wszystkich Żabkach będą terminale PolCard

Natomiast w trakcie imprezy, podczas której Ingenico zaprezentowało Donation Box, pokazano także terminale płatnicze nowej generacji z serii Telium Tetra. Urządzenia posiadające kolorowe wyświetlacze dotykowe są oparte na nowym systemie operacyjnym, umożliwiającym łatwą instalację aplikacji od zewnętrznych dostawców i już wkrótce mają pojawić się w polskich sklepach. Ingenico twierdzi, że są już pierwsze sieci handlowe zainteresowane wykorzystaniem tych terminali. Ich nazw na razie jednak nie ujawniono.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies