
Mniejsze instytucje gonią pod względem liczby debetówek liderów, a więc PKO BP, Pekao i Santander, których statystyki w ostatnim okresie ubiegłego roku zmieniły się nieznacznie
Na koniec grudnia 2025 r. liczba kart debetowych klientów indywidualnych wydanych przez największe banki z Polski sięgała ponad 36,7 mln – wynika z danych gromadzonych przez cashless.pl. W kwartał ich liczba zwiększyła się o 0,4 proc., a w ujęciu rocznym – o 6,4 proc. Z tym że za wzrost ten częściowo odpowiada rozszerzenie listy banków objętych badaniem cashless.pl, bo w ubiegłym roku dołączył do niej BPS.
Zestawienie otwiera PKO BP z liczbą prawie 9,4 mln kart debetowych klientów detalicznych. Drugie Pekao osiągnęło rezultat ponad 4,7 mln, a trzeci Santander zakończył 2025 r. z wynikiem 4,6 mln kart. Ich wyniki w IV kw. 2025 r. zmieniły się nieznacznie. W przeciwieństwie do danych z dalszej części zestawienia przygotowanego przez cashless.pl.
I tak bank BPS zwiększył w kwartał liczbę kart o 3,9 proc., znacząco zbliżając się do 1 mln debetówek indywidualnych klientów. O 2,6 proc. wynik poprawił także bank Credit Agricole. Warto zwrócić uwagę także na rezultat Millennium. W III kw. 2025 r. instytucja wyprzedziła w statystyce ING, a w IV kw. ubiegłego roku powiększyła swoją przewagę do kilkudziesięciu tys. kart, kończąc rok z wynikiem prawie 3,5 mln.