Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Udział klientów korzystających z bankowości mobilnej cały czas rośnie

Średnio na rynku banki miały w I kw. 2025 r. o 4,5 pkt. proc. więcej klientów mobilnych niż w tym samym okresie ubiegłego roku

Z wyliczeń cashless.pl wynika, że w I kw. 2025 r. najwyższy udział klientów korzystających z bankowości mobilnej spośród wszystkich posiadaczy rachunków osobistych miał BNP Paribas. Prawie 85 proc. klientów tej instytucji zarządza swoimi finansami z poziomu urządzeń mobilnych, a w ciągu roku wskaźnik ten urósł tu o 14,5 pkt. proc.

Przeczytajcie także: Płatności odroczone Blika wkrótce dla klientów PKO BP

Na kolejnych pozycjach tak przygotowanego zestawienia znalazły się ING (79,9 proc.), mBank (78,2 proc.), Millennium (74,1 proc.) oraz Credit Agricole (71,5 proc.). Wszystkie analizowane przez cashless.pl instytucje w ciągu minionego roku poprawiły swoje wyniki. Najbardziej, oprócz wspomnianego na wstępie BNP Paribas, SGB – o 11,5 pkt. proc., oraz Credit Agricole – o 7,9 pkt. proc.

Przeczytajcie także: Curve Pay na urządzeniach iPhone już dostępne w Polsce

Wskaźnik powstaje na podstawie przekazanych przez banki danych takich jak liczba rachunków osobistych (bez kont oszczędnościowych i rachunków walutowych) i liczba klientów mobilnych (klienci, którzy logują się na rachunek z urządzeń mobilnych przynajmniej raz w każdym z trzech miesięcy kwartału). W zestawieniu nie ma wszystkich instytucji ze względu na fakt, że część z banków nie przekazuje nam swoich statystyk.

 
KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies