Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
ZEN wprowadza nowe opłaty za przelewy do wybranych odbiorców

Jak tłumaczy biuro prasowe polskiego fintechu, nowe warunki dotyczą odbiorców zidentyfikowanych jako ci o podwyższonym ryzyku

Klienci polskiego fintechu ZEN otrzymali informację o cenniku, który wejdzie w życie na początku września bieżącego roku. Najważniejsza zmiana, jaką w nim można znaleźć w porównaniu z obecnie obowiązującym dokumentem, to nowa opłata wynosząca 0,3 proc. transakcji, naliczana od przelewów na rachunki zidentyfikowane jako te o podwyższonym ryzyku.

Przeczytajcie także: ZEN rozszerza współpracę z ukraińskim bankiem

Jak tłumaczy biuro prasowe ZEN, firma analizuje wszystkie transakcje i identyfikuje tych odbiorców, którzy wymagają dodatkowej uwagi zespołów ds. ryzyka i AML (przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu). – Zamiast automatycznie odrzucać transakcje podwyższonego ryzyka, podejmujemy działania, aby je zrealizować. Dzięki temu możemy obsługiwać nawet bardziej ryzykowne transakcje, jednocześnie dbając o zgodność z regulacjami i bezpieczeństwo naszych klientów – czytam w odpowiedzi na moje pytanie w tej sprawie. Jak rozumiem, w zamian za to fintech pobiera dodatkową prowizję.

Przeczytajcie także: ZEN wprowadził przelewy na krty Visa

A kto jest na liście odbiorców związanych z nową opłatą? Znalazły się na niej m.in. rachunki karty kredytowej umożliwiającej zbieranie mil Miles and More niemieckiej linii lotniczej Lufthansa, czy konto zarejestrowanej na Litwie, europejskiej spółki Robinhood (firma oferuje narzędzia inwestycyjne, m.in. w kryptowaluty).

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies