Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Blisko 16,5 mln klientów mobile only. PKO BP ma ich już ponad 4 mln

Wszystkie banki, które pojawiły się w zestawieniu, powiększyły w IV kw. grono klientów korzystających z rachunków wyłącznie za pośrednictwem urządzeń mobilnych

Na koniec grudnia banki działające w Polsce miały niespełna 16,5 mln klientów mobile only, a zatem takich, którzy w danym okresie logowali się na swoje konta wyłącznie z pomocą urządzeń mobilnych. W porównaniu z kwartałem poprzedzającym oznacza to wzrost o ponad 600 tys. Natomiast w zestawieniu z analogicznym okresem 2022 roku wynik poprawiono o niemal 2,5 mln.

Przeczytajcie także: PKO BP wprowadza cyfrową wersję karty kredytowej

Jak wynika z danych zebranych przez serwis cashless.pl, w ostatnim kwartale ubiegłego roku największą liczbę klientów mobile only posiadał PKO BP: ponad 4,1 mln. To o blisko 190 tys. więcej niż w kwartale poprzedzającym oraz o 530 tys. więcej niż w analogicznym okresie 2022 roku. Z innych tekstów dowiecie się, że instytucja ta posiada także najwięcej pracowników i oddziałów, ale odstaje od czołówki, gdy mowa o placówkach bezgotówkowych.

Wracając do statystyk mobile only. Ponad milion klientów zarządzających rachunkami wyłącznie z pomocą urządzeń mobilnych na koniec grudnia miały także: ING, mBank (oba zbliżają się do granicy 2 mln klientów), Pekao, Millennium oraz Santander. Wszystkie wspomniane banki w IV kw. br. zanotowały lepszy wynik niż na koniec września. Podobnie wygląda to w przypadku pozostałych instytucji, które znalazły się w zestawieniu.

Przeczytajcie także: Warszawa wymieni parkomaty

W rankingu umieszczono także Santander Consumer Bank, który nie posiada w swojej ofercie rachunków bankowych. Blisko 400 tys. klientów mobile only to w jego przypadku osoby korzystające z kanałów mobilnych do zarządzania innymi produktami: kartami kredytowymi, lokatami czy kredytami ratalnymi. Trzeba też zaznaczyć, że części banków nie ma w naszej tabeli, mowa np. o Citi Handlowym czy VeloBanku. To decyzja tych instytucji, które nie podają nam swoich statystyk.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies