Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ciekawostka z branży fintech. Działalność spółki mPay zdecydował się finansować bank spółdzielczy

Chodzi o Bank Spółdzielczy w Gilowicach, który udzielił spółce mPay kredytu obrotowego na kwotę 4,5 mln zł

Zarząd mPay poinformował o zaciągnięciu kredytu w wysokości 4,5 mln zł. Środki mają być wypłacane w trzech transzach do lutego przyszłego roku. Kredyt powinien zostać spłacony do 31 sierpnia 2027 r. a przeznaczony ma zostać na sfinansowanie bieżącej działalności oraz rozwoju wynikającego z nowych kontraktów i wzrostu liczby użytkowników aplikacji mobilnej mPay.

Przeczytajcie także: ING planuje zwolnienia grupowe

Ciekawostką może się wydawać fakt, że na udzielenie kredytu spółce działającej w branży fintech zdecydował się podmiot z sektora bankowości spółdzielczej. Mowa o Banku Spółdzielczym w Gilowicach. To może być zaskakujące o tyle, że banki spółdzielcze, choć pod względem technologicznym starają się nadążyć za komercyjną konkurencją, to kojarzone są z obsługą tradycyjnego biznesu oraz podmiotów z sektora rolnego.

Przeczytajcie także: Kłopoty klientów fintechu Curve

Natomiast mPay w ostatnim czasie bardzo często informuje o kolejnych umowach, których efektem ma być wzbogacenie funkcjonalności jego aplikacji mobilnej. Tuż przed Bożym Narodzeniem opublikował komunikat o nawiązaniu współpracy z firmą E100, która jest operatorem kart flotowych. Wcześniej informowano też o podpisaniu listu intencyjnego z Totalizatorem Sportowym oraz KUKE, nawiązaniu współpracy firmą bukmacherską SuperBet oraz operatorem aplikacji do zarządzania żłobkami i przedszkolami LiveKid. Wydłużyła się również lista przewoźników, których bilety mPay dystrybuuje – o Polregio oraz PKP SKM. Trzeba jednak pamiętać, że większość tych partnerstw na razie nie przełożyła się na nowe usługi w aplikacji mPay.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies