Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ponad 32,4 mln. Tyle kart debetowych mają klienci indywidualni polskich banków

Liderem zestawienia pozostaje PKO BP, podium uzupełniają Santander oraz Pekao

Na koniec czerwca br. klienci indywidualni największych polskich banków posiadali ponad 32,4 mln aktywnych kart debetowych – wynika z danych zebranych przez serwis cashless.pl. To o blisko 780 tys. więcej niż we wcześniejszym kwartale . Zmiana wynika przede wszystkim z pojawienia się w zestawieniu kolejnej instytucji: SGB.

Przeczytajcie także: Nowości dla użytkowników Vilandy

Liderem rankingu pozostaje PKO BP z wynikiem blisko 8,2 mln kart. To wynik nieznacznie gorszy od tego zanotowanego w okresie styczeń-marzec. Podium uzupełniają Santander oraz Pekao, które na koniec czerwca miały po przeszło 4,2 mln kart. Obie te instytucje poprawiły wyniki zanotowane w kwartale poprzedzającym. Trzy kolejne banki w II kw. posiadały powyżej 3 mln debetówek: mBank, ING oraz Millennium.

Kilka tygodni temu w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że z danych opublikowanych przez Narodowy Bank Polski wynika, iż w I kw. 2023 roku na naszym rynku znajdowało się blisko 44,8 mln kart wydanych przez banki. Warto jednak zaznaczyć, że na ten wynik składają się plastiki klientów indywidualnych i firmowych, karty debetowe oraz kredytowe.

Przeczytajcie także: Santander kończy pilotaż nowej aplikacji

Z danych zebranych przez cashless.pl wynika również, że rachunków, do których wspomniane debetówki wydano, na koniec czerwca było w Polsce niemal 37,7 mln (mowa jedynie o kontach klientów indywidualnych, z wykluczeniem tych oszczędnościowych i walutowych). Także i w tym przypadku liderem zestawienia jest PKO BP. Na koniec I kw. posiadał on przeszło 9,1 mln rachunków.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies