Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pocztowy rusza z programem "Cyberdojrzali". Będzie edukować seniorów na temat bezpiecznego poruszania się w świecie finansów

Jednym z elementów programu są bezpłatne webinary, organizowane we współpracy z policją i UOKiK-iem

Bank Pocztowy wystartował z programem społecznym "Cyberdojrzali – bądź mądrzejszy do oszusta". Jego celem jest edukacja osób starszych w kwestiach związanych z cyberbezpieczeństwem oraz świadomym poruszaniem się w świecie finansów.

Przeczytajcie także: mDowodem od dziś można się legitymować w bankach

W ramach programu utworzono specjalną stronę www.pocztowy.pl/cyberdojrzali, na której znaleźć można informacje na temat bezpieczeństwa w sieci, a także dostępne bezpłatnie i bez konieczności logowania webinary. Pierwsze zaplanowane szkolenia będą dotyczyły m.in. oszustw z wykorzystaniem popularnych socjotechnik ("na policjanta", "na wnuczka", "na pracownika banku" czy "na listonosza"), zagrożeń związanych z pokazami sprzętu AGD i oferowaniem niepotrzebnych dóbr i usług czy psychologicznych mechanizmów wywierania wpływu na osobę. Do współpracy przy programie Pocztowy zaprosił m.in. ekspertów z Policji oraz UOKiK-u.

Przeczytajcie także: 75 proc. oddziałów ING nie ma obsługi kasowej

Webinary będą też dostępne na kanale YouTube Pocztowego. Dodatkowo, bank chce trafić z informacją o swoich działaniach do dzieci seniorów, które często odgrywają ważną rolę w ochronie swoich rodziców przed cyberzagrożeniami. W tym celu zaplanował aktywność w mediach społecznościowych, m.in. na fanpage’u facebook.com/cyberdojrzali.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies