Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Następny krok mBanku na drodze do rezygnacji z plastiku. Teraz wszystkie karty instytucji można zamówić w wersji wirtualnej

Wcześniej mBank miał już w ofercie karty w wersji cyfrowej, ale większość była wydawana w formie plastikowej

mBank wykonał następny krok na drodze do rezygnacji z plastiku. Z informacji kierowanej do klientów instytucji wynika, że od teraz wszystkie wydawane przez nią karty można zamówić w wersji wirtualnej i nie muszą one mieć swojego plastikowego odpowiednika. Wcześniej karty wirtualne były już w ofercie mBanku, jednak większość z nich wydawana była na plastiku.

Przeczytajcie także: Zmiany w terminalu aplikacyjnym od mBanku

Karty cyfrowej używa się tak samo jak plastikowej i to od razu po wydaniu. Nie trzeba więc czekać na przesyłkę z banku. Po prostu dodaje się ją do aplikacji mobilnej oraz cyfrowych portfeli i zaczyna płacić zbliżeniowo np. za pomocą Apple Pay czy Google Pay. Karta w aplikacji pozwala także na wypłaty z bankomatów oraz płatności w internecie – potrzebne do tego dane znajdują się w apce bankowej.

Przeczytajcie także: Nowe karty okolicznościowe od mBanku

Niestety, w niektórych sytuacjach posiadanie plastikowej karty wciąż jest konieczne. Dotyczy to w szczególności turystów podróżujących w odległe rejony świata. Nie wszędzie infrastruktura w postaci terminali płatniczych jest rozwinięta tak jak w Polsce. To oznacza, że w niektórych krajach dominują urządzenia nieprzystosowane do płatności zbliżeniowych. W takiej sytuacji kartę trzeba wkładać do terminala, a nie można tego zrobić, jeśli posiada się tylko jej wirtualną wersję.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies