Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
27. bank na liście oferujących system Express Elixir. Nowa usługa od minionego poniedziałku w ofercie Nest Banku

Jednocześnie instytucja pracuje nad udostępnieniem przelewów na numer telefonu z wykorzystaniem systemu Blik

Od wczoraj klienci Nest Banku mogą już korzystać z przelewów w systemie Express Elixir. Tym samym na liście instytucji oferujących transakcje natychmiastowe za pomocą rozwiązania KIR-u znajduje się już 27 instytucji. Klienci Nest zapłacą za pojedynczy przelew ekspresowy zlecony przez bankowość elektroniczną 4 zł, a w oddziale 14 zł. Jego maksymalna wartość to 5 tys. zł.

Przeczytajcie także: Przelewy ekspresowe cały czas rosną

Jednocześnie biuro prasowe Nest zadeklarowało, że bank pracuje nad wdrożeniem przelewów P2P Blik, a więc na numer telefonu odbiorcy. Usługa ta wykorzystuje infrastrukturę Express Elixir. Konkretna data wdrożenia nie jest jednak jeszcze znana.

Express Elixir to system przelewów natychmiastowych. Transakcja zlecona w ramach tego rozwiązania jest realizowana w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Inaczej niż w tradycyjnym systemie Elixir, który rozlicza przelewy w ramach trzech sesji przeprowadzanych tylko w dni powszednie. Express Elixir działa w trybie 24/7, a więc przez całą dobrę, także w soboty, niedziele i święta. Rozwiązaniem konkurencyjnym jest oferowany przez trójmiejską spółkę Blue Media system Blue Cash.

Przeczytajcie także: Nest zaoferował bramkę płatniczą Paytel

Przelewy Express Elixir cieszą się coraz większą popularnością w Polsce o czym świadczą statystyki publikowane regularnie przez KIR. Z najnowszych danych za luty bieżącego roku, wynika, że Express Elixir rozliczył w tym okresie 23,37 mln transakcji o wartości 13,65 mld zł. Dla porównania: w analogicznym okresie 2022 roku w systemie tym zrealizowano 13,57 mln transakcji, których łączna wartość wyniosła 9,28 mld zł. Oznacza to wzrost odpowiednio o 72 proc. i 47 proc.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies