Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Sprowadzała nad Wisłę Sofort i Klarnę. Teraz stanęła na czele Payabl. w Polsce

Dagmara Sobańska została country managerem cypryjskiego operatora płatności internetowych – spółki Payabl

Dagmara Sobańska, która w polskiej branży płatniczej znana jest m.in. z tego, że była współodpowiedzialna za wejście na nasz rynek takich marek jak Sofort czy Klarna, zmieniła pracodawcę. Od początku grudnia jest country managerem w Polsce cypryjskiej spółki Payabl.

Przeczytajcie także: Klarna wdraża płatności odroczone w Polsce

– Jako country manager w Polsce, Sobańska będzie miała za zadanie kierowanie dalszym rozwojem firmy na rynku krajowym, oraz będzie odpowiedzialna za dywersyfikację portfela klientów oraz wzmacnianie pozycji firmy w regionie, poprzez zawieranie nowych, strategicznych partnerstw – przekazało serwisowi cashless.pl biuro prasowe Payabl.

Payabl. to założona w 2011 r. spółka z siedzibą w Limassol na Cyprze. Firma świadczy usługi płatnicze dla podmiotów działających w branży e-commerce. Szczyci się tym, że w bieżącym roku w porównaniu z ubiegłym, odnotowała 60-proc. wzrost wolumenu obsługiwanych transakcji. Natomiast Dagmara Sobańska w branży płatniczej pracuje od kilkunastu lat. Do firmy Sofort trafiła w 2008 r.

Przeczytajcie także: Zmiana nazewnictwa w firmie Sofort

Sofort, przejęty później przez Klarnę, znany był swego czasu z tego, że walczył z bankami o dostęp do rachunków klientów. Konflikt, którym zajmowały się także sądy, stracił na znaczeniu po wejściu w życie dyrektywy PSD II i wdrożeniu idei otwartej bankowości. Dzięki niej fintechy, po spełnieniu określonych warunków, mogą uzyskać dostęp do rachunków swoich klientów, by np. świadczyć im usługi płatnicze.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies