Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmniejszy się grono instytucji oferujących kredyty samochodowe. Nie będzie ich udzielał mBank

mBank zapowiedział też kilka innych zmian w jego ofercie, które wejdą w życie w ciągu najbliższych tygodni

Klienci mBanku otrzymali wiadomość o zmianach w ofercie, które instytucja planuje wprowadzić w ciągu najbliższych tygodni. Moim zdaniem najważniejszą z nich jest decyzja o wycofaniu się ze sprzedaży kredytów samochodowych oraz kredytów samochodowych online. Klienci będą je mogli zaciągać tylko do 28 grudnia bieżącego roku. Natomiast osoby, które do tego czasu podpiszą z mBankiem umowę, będą mogły korzystać z usługi na dotychczasowych zasadach.

Przeczytajcie także: mBank liderem płatności mobilnych w Polsce

mBank jest jednym z kilku banków uniwersalnych, które jeszcze kredyty samochodowe w ofercie posiadają. Większość oferuje klientom zainteresowanym finansowaniem zakupu auta kredyty gotówkowe. Spośród tych banków, które specjalne kredyty na auta jeszcze posiadają, można wymienić BNP Paribas, VeloBank czy Santander Consumer Bank.

Wśród zapowiedzianych właśnie przez mBank nowości warto zwrócić uwagę na zmianę dotyczącą eKart. Dotychczas mogły one mieć postać plastikową. Od 26 stycznia będą miały wyłącznie formę cyfrową. Będzie więc można zamówić wyłącznie wirtualne eKarty i na takie wznawiane będą także eKarty wydane w przeszłości w formie plastikowej.

Przeczytajcie także: Nowa promocja dla klientów mBanku

mBank zapowiedział także, że wkrótce w aplikacji mobilnej oraz internetowym serwisie transakcyjnym jego klienci będą mogli zaktualizować swoje nazwisko. Natomiast jeśli przebywają za granicą na terenie kraju, który jest objęty sankcjami, to nie zalogują się ani do serwisu internetowego ani do aplikacji na smartfonie. Ta zasada zacznie obowiązywać 25 stycznia przyszłego roku. Lista krajów objętych sankcjami zostanie wkrótce opublikowana na stronie internetowej mBanku.

Instytucja przypomniała również, że 1 stycznia 2023 r. Chorwacja wejdzie do strefy euro, co pociąga za sobą konieczność zmian w ofercie rachunków walutowych. Kupić chorwacką kunę i zrobić przelew w tej walucie będzie można tylko do 27 grudnia bieżącego roku.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies