Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa usługa w serwisie ING. Teraz można sprawdzić, które sklepy i aplikacje przechowują dane karty Visa

Usługa wprowadzona niedawno przez ING ułatwia zarządzanie subskrypcjami i abonamentami

ING Bank Śląski wprowadził nową funkcję w swoim serwisie elektronicznym, która ułatwia kontrolowanie wydatków kartą, zwłaszcza abonamentowych czy subskrypcyjnych. Rozwiązanie powstało przy współpracy z organizacją Visa. Usługa "Twoja karta w internecie" pozwala sprawdzić, do których sklepów i aplikacji visa została podpięta.

Przeczytajcie także: mBank zapowiada nowości w aplikacji mobilnej

Jak informuje ING, rozwiązanie dotyczy tych sklepów i aplikacji, które zapamiętały dane karty w sposób zaszyfrowany cyfrowo. Aby skorzystać z nowej funkcji, należy po zalogowaniu na konto wyświetlić szczegóły karty Visa zbliżeniowa, a następnie kliknąć w link "Twoja karta w internecie". Zobaczycie wtedy zestawienie wszystkich serwisów i aplikacji, w których przechowywane są dane karty.

ING pisze w informacji do klientów, że jeśli na liście znajduje się sklep lub aplikacja, z których usług nie korzystają, najlepiej je usunąć. W tym celu należy jednak skorzystać ze internetowej strony konkretnej firmy, która te dane posiada. Nie da się zatem zrobić tego w serwisie bankowości elektronicznej ING. Jednocześnie bank przypomina, że aby zapłacić za coś jednorazowo kartą w internecie, nie trzeba jej danych zapamiętywać w sklepie.

Przeczytajcie także: Oto instytucje z największą liczbą klientów Blika

ING to kolejny bank działający na polskim rynku, który wprowadza narzędzie ułatwiające zarządzanie coraz popularniejszymi subskrypcjami. Wcześniej w aplikacji spółdzielczego banku SGB pojawiło się narzędzie umożliwiające włączanie i wyłączanie abonamentów bezpośrednio w bankowości mobilnej. Z kolei w serwisie mBanku kilka tygodni temu znalazła się funkcja umożliwiająca przeglądanie transakcji subskrypcyjnych oraz podgląd zbliżających się płatności tego typu. Swoje rozwiązanie z tego zakresu ma także Revolut.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies