Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Vika Life i TakesCare. Dwa polskie startupy w niemieckim programie InsurTech Hub Munich

TakesCare i Vika Life będą miały okazję wziąć udział w 8-tygodniowym programie H+ Digital Health Innovation, w ramach którego spotkają się z mentorami i branżowymi ekspertami oraz nawiążą kontakty z partnerami biznesowymi, które mogą zaowocować kontraktami

Dwa polskie startupy zakwalifikowały się do programu InsurTech Hub Munich. TakesCare i Vika Life będą miały okazję wziąć udział w 8-tygodniowym programie H+ Digital Health Innovation, w ramach którego spotkają się z mentorami i branżowymi ekspertami oraz nawiążą kontakty z partnerami biznesowymi, które mogą zaowocować kontraktami.

Przeczytajcie także: Polskie insurtechy w natarciu

Do programu zakwalifikowało się 20 podmiotów, działających w obszarze zdrowia. TakesCare tworzy usługi do zarządzania leczeniem online. To platforma, za pośrednictwem której pacjenci mogą wykupić i korzystać z pakietów medycznych online oraz indywidulanych e-konsultacji ze specjalistami, a także zarządzać sprawami związanymi ze swoim zdrowiem. Użytkownicy znajdą tam dokumentację medyczną swoją i swojej rodziny, będą mogli liczyć też na przypomnienia o przyjmowanych lekach czy terminach badań i wizyt lekarskich. Oprócz tradycyjnej dokumentacji platforma może też przetwarzać dane z urządzeń diagnostycznych czy monitorujących aktywność użytkownika, które to dane pacjent może udostępnić lekarzowi. Z kolei lekarzom TakesCare dostarcza rozwiązania służące do prowadzenia wirtualnego gabinetu.

Natomiast drugi polski podmiot, Vika Life, rozwija aplikację, która ma być asystentem zdrowego stylu życia. Narzędzie wykorzystuje mechanizmy grywalizacji. Użytkownik może brać udział w wyzwaniach, dotyczących diety, ruchu czy snu i realizować wyznaczone dla niego misje zdrowotne. Vika wyznaczy też na podstawie stylu życia użytkownika jego wiek biologiczny oraz obliczy ryzyko najważniejszych chorób, podpowiadając, jak to ryzyko zmniejszyć.

Przeczytajcie także: Hojny rok dla europejskich insurtechów

InsurTech Hub Munich to jedno z centrów innowacji powołanych przez niemieckie władze, działa jako platforma non-profit łącząca ubezpieczycieli, startupy, inwestorów, środowiska akademickie i podmioty rządowe, w celu wspierania innowacyjności w branży ubezpieczeniowej. Daje młodym podmiotom okazję do zapoznania się z branżowymi ekspertami, mentorami i inwestorami, kontaktuje je z partnerami technologicznymi i ubezpieczeniowymi oraz przygotowuje do następnej rundy finansowania.

Fot. freepik.com/senivpetro

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies