Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dzień bez samochodu nie wychodzi nam za dobrze. Może z dniem bez gotówki będzie lepiej?

Chociaż tegoroczny No Cash Day to już szósta edycja tego wydarzenia, po raz pierwszy zyskuje ono charakter ogólnoeuropejski. Będzie obchodzone także w Polsce. Przyłączycie się?

No Cash Day we Włoszech obchodzony jest od 2011 roku. Tegoroczna, szósta edycja odbędzie się 5 kwietnia a dzięki patronatowi Parlamentu Europejskiego ma szansę stać się wydarzeniem ogólnoeuropejskim. Pomysłodawcy chcieliby, żeby dzień bez gotówki zyskał otoczkę medialną podobną do tej, którą ma obchodzony od lat 90-tych ubiegłego wieku dzień bez samochodu.

Przeczytajcie także: W tej knajpie gotówką już nie zapłacisz

Nawiasem mówiąc o dniu bez samochodu zawsze jest głośno, ale czy ktokolwiek z Was bez posiłkowania się wyszukiwarką jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, kiedy obchodzone jest to święto i czy zauważa, aby tego dnia samochodów na ulicach było jakby mniej. Bo ja niespecjalnie.

To dowodzi, że tego rodzaju akcje nie mają bezpośredniego przełożenia na zachowania ludzi. Mogą jednak stać się impulsem do dyskusji nad rozwiązywaniem jakiegoś problemu i zapewne taki cel przyświeca organizatorom tegorocznej edycji No Cash Day.

Przeczytajcie także: Ogromny wzrost zaufania do kart płatniczych

W Polsce głównym elementem obchodów wydarzenia będzie całodniowa konferencja z udziałem przedstawicieli resortów rozwoju i finansów, Narodowego Banku Polskiego, organizacji płatniczych, organizacji pozarządowych, prawników i specjalistów z obszaru płatności elektronicznych. Szczegółowe informacje na temat konferencji można znaleźć tutaj. Serwis Cashless jest patronem medialnym tego wydarzenia. Zapraszamy do udziału.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies