Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Duża strata dla PKO BP. Szymon Wałach odchodzi z banku

Manager na razie nie zdradza, gdzie będzie kontynuował karierę

Z informacji uzyskanych przez cashless.pl wynika, że Szymon Wałach, dyrektor pionu strategii i transformacji cyfrowej w PKO BP, odchodzi ze stanowiska i opuszcza bank. Manager potwierdził tę informację w rozmowie z cashless.pl, ale nie zdradził, gdzie będzie kontynuował swoją karierę (w innym banku czy może w funduszu typu venture capital).

Przeczytajcie także: PKO BP stawia na mobilną autoryzację

O tym, że Szymon Wałach może chcieć odejść z PKO BP, mówiło się od kilku miesięcy. Nie powinno to zresztą dziwić w sytuacji, gdy z banku odeszli wcześniej prezes Zbigniew Jagiełło (którego Wałach był w pewnym sensie prawą ręką) i wiceprezes Adam Marciniak (z którym dyrektor pionu strategii i transformacji cyfrowej ściśle współpracował).

Dla PKO BP odejście Wałacha to duża strata. Można go bowiem uznać za jednego z autorów sukcesu banku, jeśli chodzi o skuteczną, cyfrową transformację tej instytucji. Przypomnę, że dziś PKO BP może pochwalić się m.in. jedną z najlepszych aplikacji bankowości mobilnej na polskim rynku, (IKO pod względem liczby użytkowników jest liderem w Polsce). Klienci PKO BP mogą też za pomocą kanałów zdalnych kupować ubezpieczenia, zakładać lokaty czy zaciągać pożyczki, a to tylko drobny wycinek tego, nad czym pracował Szymon Wałach.

Przeczytajcie także: PKO BP ma umowę na wdrożenie usługi LiveBank

Szymon Wałach z PKO BP związany jest od 2010 r. początkowo był doradcą prezesa, a od 2011 r. dyrektorem pionu klienta detalicznego. Zarządzał ofertą produktową i segmentami klientów w ramach bankowości detalicznej. Jest też przewodniczącym Rady Nadzorczej Polskiego Standardu Płatności, spółki zarządzającej systemem Blik. Zasiada w Radzie Nadzorczej eService (największego na polskim rynku operatora terminali płatniczych). Pracę rozpoczynał w Salomon Smith Barney. W 2002 roku dołączył do warszawskiego biura The Boston Consulting Group. W latach 2004-2010 pracował w Pekao.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: PKO BP, LUDZIE

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies