Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa usługa w serwisie iPKO. Umożliwia łatwą rejestrację w systemie do zakupu obligacji skarbowych

To druga w ostatnim czasie nowość dla inwestujących w obligacje skarbowe, po wdrożeniu przez PKO BP funkcji weryfikacji danych za pomocą aplikacji eDO App

W iPKO, czyli internetowym serwisie transakcyjnym dla klientów PKO BP, pojawiła się nowa funkcja. Za jej pomocą użytkownicy iPKO mogą zarejestrować się w serwisie obligacjeskarbowe.pl, służącym do inwestycji w papiery detaliczne sprzedawane przez Ministerstwo Finansów. Aby skorzystać z nowej usługi, należy po zalogowaniu do iPKO otworzyć zakładkę Moje produkty, a następnie wybrać Inwestowanie i Obligacje skarbowe. Usługa ma być dostępna także dla klientów, którzy nie mają rachunku w PKO, ale korzystają z samego iPKO np. do zarządzania swoimi oszczędnościami emerytalnymi.

Przeczytajcie także: Z iPKO można przechodzić do serwisu obligacyjnego

W ramach opisywanej funkcji dane klienta są automatycznie przenoszone do serwisu obligacyjnego. Ponadto konto bankowe do wypłaty pieniędzy można wybrać z listy rachunków posiadanych w PKO, bez konieczności wprowadzania jego numeru. Po zakończeniu rejestracji można przechodzić do serwisu obligacyjnego z iPKO już jako zalogowany użytkownik.

Wcześniej w iPKO była już usługa obligacyjna. Pozwalała jednak na przechodzenie na stronę obligacjeskarbowe.pl pod warunkiem posiadania już rachunku do zarządzania inwestycjami w obligacje skarbowe.

Przeczytajcie także: PKO BP wdrożył aplikację eDO App

Wdrożona właśnie usługa to druga w ostatnim czasie nowość dla inwestujących w obligacje skarbowe. Niedawno wprowadzono funkcję potwierdzania tożsamości na stronie obligacjeskarbowe.pl dla klientów innych banków niż PKO BP za pomocą aplikacji eDO App (apka oferowana przez PWPW i wykorzystująca funkcję zbliżeniową smartfonów oraz tzw. warstwę elektroniczną nowych dowodów osobistych).

Obligacjeskarbowe.pl to serwis Ministerstwa Finansów przygotowany przez PKO BP. Niestety, widać, że jest niedoinwestowany. Przejście ze współczesnego serwisu bankowego jakim jest iPKO do systemu obligacyjnego, przygotowanego wiele lat temu, to jak cofanie się w czasie o dwie dekady. To ciekawe doświadczenie pokazuje, jak bardzo w ostatnich latach zmieniły się bankowe systemy transakcyjne.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies