Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w fundacji Polska Bezgotówkowa. Paweł Widawski odchodzi z zarządu

Były już wiceprezes Polski Bezgotówkowej chce skoncentrować się na innych aktywnościach, w tym na obowiązkach w Fintech Poland

Z nieoficjalnych informacji serwisu cashless.pl wynika, że Paweł Widawski zrezygnował z zasiadania w zarządzie fundacji Polska Bezgotówkowa. Ma zamiar skoncentrować się na innych aktywnościach, w tym przede wszystkim na obowiązkach w fundacji Fintech Poland, której również jest prezesem. Paweł Widawski zasiada też w radzie nadzorczej jednego z operatorów płatności internetowych – firmy PayU.

Przeczytajcie także: Adam Uszpolewicz odchodzi z Avivy

Na razie nie wiadomo, czy na miejsce opuszczone przez Widawskiego w zarządzie Polski Bezgotówkowej zostanie powołany ktoś inny. Zarząd fundacji składa się obecnie z trzech osób. Na czele stoi Grażyna Ciurzyńska, która w czerwcu bieżącego roku zastąpiła na stanowisku pierwszego prezesa Mieczysława Groszka. Skład zarządu uzupełniają Zbigniew Wiśniewski oraz Joanna Erdman.

Przeczytajcie także: Jest nowa osoba odpowiedzialna za rozwój Klarny w Polsce

Fundacja Polska Bezgotówkowa zajmuje się finansowaniem rozwoju sieci akceptacji kart w Polsce. Dzięki niej m.in. instalowane są terminale płatnicze w małych i średnich firmach, które wcześniej nie akceptowały płatności bezgotówkowych. Na budżet programu składają się przede wszystkim banki, organizacje płatnicze i operatorzy samych terminali. Fundacja jest unikatowym projektem na skalę światową. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że ostatnio atmosfera wokół tego projektu zaczyna się psuć. Do tych doniesień odniósł się minister finansów Tadeusz Kościński, o czym możecie przeczytać w wywiadzie udzielonym przez niego serwisowi cashless.pl.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies