Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Smutna wiadomość z Hitachi. Po ciężkiej chorobie zmarł znany w branży bankowej szef technologii tej firmy – Przemysław Cychowski

Cychowski w wielu bankach na polskim rynku wdrażał m.in. biometrię Finger Vein oraz technologię trwałego nośnika

Polski oddział Hitachi poinformował o przegranej, wielomiesięcznej walce z chorobą przez Przemysława Cychowskiego – zmarł w minioną niedzielę, 5 września. Cychowski od kilkunastu lat był związany z firmą Hitachi, w której pracował od 2009 r. Ostatnio był CTO (dyrektor działu technologii) w Polsce i regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

Przemysław Cychowski był dobrze znany w branży bankowej. Wdrażał wiele projektów w sektorze, m.in. pierwsze bankomaty biometryczne w PBS Sanok i Planet Cash, oddziały biometryczne banku BPH czy oddziały samoobsługowe Getin Point. Brał też udział we wprowadzaniu systemów do cyfrowego, trwałego nośnika, m.in. w SGB, BPS czy KIR. W 2010 roku prowadził wdrożenie bankomatów biometrycznych w największym banku tureckim – IS Bankasi. Był jednym z największych ekspertów w Polsce w zakresie bezpieczeństwa IT, biometrii, kart multiaplikacyjnych i rozwiązań regulacyjnych.

Msza żałobna w intencji Przemysława Cychowskiego odprawiona zostanie w piątek, 10 września o godz. 15 w kaplicy A przy Cmentarzu Komunalnym Północnym (Wólka Węglowa). Tam też odbędą się uroczystości pogrzebowe. Redakcja cashless.pl składa najszczersze kondolencje rodzinie, przyjaciołom oraz współpracownikom Przemysława Cychowskiego.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: HITACHI

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies