Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Duża zmiana w zarządzie Allegro. Damian Zapłata opuszcza spółkę

O tym, że Zapłata odejdzie z Allegro na rynku mówiło się od co najmniej kilku miesięcy

Allegro podało przed chwilą informację, że Damian Zapłata podjął decyzję o odejściu z zarządu spółki ze skutkiem natychmiastowym. – W swojej rezygnacji Damian Zapłata podkreślił, że prawie rok po zakończonej sukcesem pierwszej ofercie publicznej spółki, uznał, że spełnił swoją misję w Allegro.pl i jest to odpowiedni moment na ustąpienie ze stanowiska i podjęcie nowych wyzwań zawodowych – czytam w komunikacie Allegro.

Przeczytajcie także: Zmiany w programie Allegro Smart

Cytowany w komunikacie prezes Allegro Francois Nuyts, powiedział, że decyzję Zapłaty o odejściu przyjmuje ze smutkiem. Jednocześnie ogłosił, że obowiązki odchodzącego członka zarządu przejmie była manager PKO BP, Aleksandra Sroka-Krzyżak, która obecnie pełni rolę dyrektora ds. strategii Allegro. Spółka będzie jednak docelowo szukać nowej osoby na stanowisko szefa zespołu komercyjnego.

Przeczytajcie także: Aplikacją mPay zapłacicie za autostrady

Damian Zapłata to manager dobrze znany, m.in. w branży płatniczej. Do Allegro trafił jesienią 2017 r. Wcześniej przez ponad trzy lata kierował działalnością spółki First Data Polska (właściciel marki Polcard, obecnie należy do amerykańskiej korporacji Fiserv). Wcześniej był m.in. dyrektorem zarządzającym programem lojalnościowym Payback. Karierę zawodową zaczynał w firmie doradczej McKinsey & Company. O tym, że chce odejść z Allegro na rynku słychać było co najmniej od kilku miesięcy.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies