Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już ponad 8,4 mln aktywnych użytkowników Blika. Najwięcej w PKO BP, ING i mBanku

W ciągu minionego kwartału Blikowi przybyło ponad 550 tys. aktywnych użytkowników

Z danych udostępnionych serwisowi cashless.pl przez biura prasowe największych banków na polskim rynku wynika, że w II kw. bieżącego roku miały one już 8,4 mln aktywnych użytkowników Blika. To o ok. 550 tys. więcej niż w I kw. 2021 r. oraz o ponad 2,7 mln więcej niż w II kw. ubiegłego roku.

Przeczytajcie także: Blik w ciągu roku podwoił liczbę transakcji

Bankiem, który ma najwięcej użytkowników Blika jest PKO BP. W II kw. 2021 r. prawie 2,3 mln klientów tej instytucji wykonało w każdym z miesięcy tego kwartału przynajmniej jedną transakcję Blikiem. Na pozycji drugiej i trzeciej znalazły się ING oraz mBank, które obsługują porównywalną liczbę użytkowników Blika – niecałe 1,3 mln. Natomiast do miliona zbliżają się takie instytucje jak Millennium, Pekao i Santander.

Przeczytajcie także: Aion Bank udostępni Blika?

Dane na temat aktywnych użytkowników Blika zebrane przez cashless.pl są zbliżone do oficjalnych statystyk publikowanych przez operatora tego systemu. Wynika z nich, że w II kw. Blik miał 8 mln aktywnych użytkowników. Z tym że spółka Polski Standard Płatności nie zalicza do aktywnych użytkowników klientów korzystających wyłącznie z przelewów na numer telefonu. PSP pokazuje też ogólną liczbę „blikowiczów” bez podziału na poszczególne banki. Poniżej szczegółowe dane cashless.pl.


Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies