Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wiadomości push. Tania i wartościowa funkcja. Wkrótce także w aplikacji Banku Smart

Ostatnia aktualizacja apki Smart pozwala również na wykonywanie przelewów międzynarodowych w standardzie SWIFT

Bank Smart nie należy do największych na naszym rynku, ale jego aplikację z kilku względów można nazwać jedną z najciekawszych. Choćby dlatego, że obecnie chyba jako jedyna na polskim rynku oferuje biometrię głosową, czyli możliwość zalogowania się oraz nawigowania przy pomocy własnego głosu.

Przeczytajcie także: Aplikacja ING. Pierwszy krok do hybrydy?

Smart szuka także nisz, w których konkurencja jest mniejsza i gdzie łatwiej przekonać klienta do swojej oferty. Stawia na przykład na osoby często podróżujące po Europie czy mające kontakty z zagranicą. Dla nich oferuje kartę V Pay, przydatną np. w Niemczech i tanie konto walutowe. Zapewne też o nich myśląc, przy okazji ostatniej aktualizacji wprowadził do aplikacji mobilnej możliwość wykonywania przelewów międzynarodowych w standardzie SWIFT.

Aktualizacja wzbogaciła również aplikację o wiadomości i alerty push. Choć czytelnicy donoszą, że funkcja ta nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich klientów. Push to komunikaty generowane przez aplikację i widoczne w pasku informacji. Po ich otwarciu można dowiedzieć się o planowanej za kilka dni przerwie konserwacyjnej w banku, czy o transakcji, która właśnie została zaksięgowana na rachunku.

Przeczytajcie także: Bank Pekao udostępnił aplikację na tablety

Wiadomości push to niezwykle przydatna funkcja aplikacji mobilnej. Zwiększa wygodę korzystania z niej, bo na przykład nie trzeba uruchamiać apki, by dowiedzieć się, czy pracodawca już przelał wynagrodzenie. Powiadomić o tym może sama aplikacja za pomocą właśnie komunikatu push. Przy tym, w przeciwieństwie np. do informacji przesyłanej przez SMS-a, jest dla banku praktycznie bezkosztowa.

Wiadomości push mogą odegrać także ważną rolę w zwiększeniu bezpieczeństwa usług bankowych. Jak wiecie, jedną z podstawowych zasad korzystania z banku na telefonie czy w komputerze jest częste sprawdzanie stanu konta i jego historii. W ten sposób łatwo wyłapać podejrzane transakcje. Wiadomości push w doskonały sposób mogą to ułatwić, informując o różnych operacjach już w momencie ich księgowania na rachunku.

Obecnie większość banków w Polsce, szczególnie tych z mobilnej czołówki, oferuje już wiadomości push. Wśród nich są więc BZ WBK, mBank czy ING Bank Śląski.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies