Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Turystyka kosmiczna stawia pierwsze kroki. Axa już się szykuje do ubezpieczania podróżnych

Analitycy Virgin Galactic szacują, że do 2030 r. wydatki na prywatne podróże w przestrzeń kosmiczną mogą wynieść między 10 a 15 mld dolarów rocznie

Jak donosi serwis Barron’s, Axa pracuje nad nowym typem ubezpieczeń: polisami dla osób podróżujących w kosmos. Produkt miałby zapewniać rekompensatę za uszczerbek na zdrowiu, którego ubezpieczony doznałby podczas lotu.

Przeczytajcie także: Inwestycje w insurtechy: najwięcej zgarnął Wefox

O turystyce kosmicznej jest głośno głównie za sprawą dwóch miliarderów: Richarda Bransona i Jeffa Bezosa. Ten pierwszy odbył już lot na granicę atmosfery ziemskiej. Wykorzystano statek firmy Virign Galactics, która chce oferować komercyjne loty w kosmos. Z kolei założyciel Amazona ma wylecieć jutro. Zabiera ze sobą trzy osoby, w tym jedną, która za swój bilet zapłaciła, a więc jest pierwszym komercyjnym pasażerem należącej do Bezosa firmy Blue Origin.

Choć nowy rodzaj turystyki dopiero kiełkuje, Axa już szykuje ubezpieczeniową odpowiedź na ryzyka z nią związane. Oczywiście same maszyny mogły być ubezpieczane już wcześniej w ramach specjalnie przygotowywanych programów. Natomiast jak na razie polis dla kosmicznych pasażerów nie ma. Z pewnością przygotowanie takiego produktu będzie niełatwe dla ubezpieczyciela, a jego zakup kosztowny dla klienta. Na niekorzyść obu stron przemawia tu stosunkowo małe grono potencjalnych podróżnych, co źle wpływa na rozkład ryzyka.

Przeczytajcie także: Elektryk z ładowaniem i polisą w pakiecie

Jak podaje Barron’s, Axa już od kliku lat prowadzi rozmowy z Virigin Galactic i Blue Origin, tak aby możliwie najlepiej poznać ryzyka związane z podróżowaniem w kosmosie. Nie wiadomo natomiast jeszcze, czy któraś z tych firm zdecyduje się oferować swoim przyszłym klientom ubezpieczenia od Axy.

Analitycy Virgin Galactic szacują, że do 2030 r. wydatki na prywatne podróże w przestrzeń kosmiczną mogą wynieść między 10 a 15 mld dolarów rocznie. Firma spodziewa się 1,7 mld dolarów przychodów z tego tytułu.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies