Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
MF ostrzega uczestników loterii paragonowej: nie wysyłajcie SMS-a na ten numer

Resort finansów opublikował ostrzeżenie po otrzymaniu informacji o podmiotach podszywających się pod organizatora loterii

Na stronie internetowej Ministerstwa Finansów pojawił się komunikat, w którym resort przestrzega przed SMS-ami rozsyłanymi do przypadkowych osób przez podmioty podszywające się pod organizatora Narodowej Loterii Paragonowej.

Przeczytajcie także: Ktoś otworzył Wam konto na przelew? Zatrzeżcie dokumenty!

MF publikuje też treść przykładowego, fałszywego SMS-a. "NARODOWY KONKURS PARAGONOWY. Dzwonilismy, gdyz masz SZCZESLIWY PARAGON i mozesz zamienic go na ZWROT KWOTY 500ZL! TERAZ ZA DARMO odpisz: AC na 60177". Ministerstwo podkreśla, że nie wysyła takich SMS-ów. Natomiast w dniu losowania wysyła do zwycięzców e-mail, a następnego dnia kontaktuje się z nimi telefonicznie.

Przeczytajcie także: Nie jesteście czujni korzystając z banku w sieci

Resort nie informuje w komunikacie, co konkretnie dzieje się po wysłaniu SMS-a na wskazany przez oszustów numer. Z komentarzy internautów zaś wynika, że aktywuje się w ten sposób abonament na usługę informacyjną, za którą pobierana jest regularnie opłata. Potwierdza to rejestr prowadzony przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

sms

Jeżeli więc dostaliście SMS-a o takiej lub podobnej treści, najlepiej go zignorujcie. Zawsze też możecie u swojego operatora sprawdzić, czy na Waszym koncie abonenckim są uruchomione jakieś płatne usługi. Operator powinien też pomóc Wam wyłączyć usługi, które nie są potrzebne.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies