Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP ogłosił podwyżki dla klientów firmowych Inteligo. Bank zmierza do wycofania tej marki z rynku?

Zapowiedziane przez PKO BP podwyżki dla klientów Inteligo to kolejne działanie zniechęcające do korzystania z oferty tej marki

Trwa festiwal podwyżek cen w działających na polskim rynku bankach. Kolejną instytucją, która zdecydowała o niekorzystnych dla klientów zmianach w tabeli opłat i prowizji, jest PKO BP. Z tym że wydaje się, że w tym wypadku, oprócz kontekstu makroekonomicznego, są one podyktowane także decyzjami strategicznymi dotyczącymi dalszego funkcjonowania marki Inteligo. Ogłoszone właśnie przez PKO BP podwyżki dotkną klientów korzystających z rachunków firmowych Inteligo. Zmiany w cenniku wejdą w życie 1 sierpnia bieżącego roku.

Jak wynika z informacji skierowanej przez PKO BP do klientów biznesowych Inteligo, wszyscy muszą przygotować się na nową opłatę w wysokości 0,6 proc., min. 20 zł, za wpłatę gotówki w dowolnej placówce banku.

Przeczytajcie także: PKO BP wycofuje rachunki firmowe pod marką Inteligo

A ponadto klienci, którzy otworzyli rachunki do 11 maja 2010 r., będą musieli więcej płacić za korzystanie z podstawowych usług bankowych. I tak prowadzenie rachunku głównego podrożeje z 8 zł na 12 zł, pomocniczego z 3 zł na 5 zł, przelewy u konsultanta na infolinii: wewnętrzny z 2,9 zł na 5 zł, zewnętrzny z 8,9 zł na 15 zł, do ZUS z 9 zł na 15 zł, a do US z 8,9 zł na 15 zł. Podrożeje także ustanowienie zlecenia stałego z 2,9 zł na 8,7 zł, udzielenie, obsługa lub podwyższenie limitu debetowego z 5,9 zł na 10 zł, a także obsługa karty debetowej do rachunku pomocniczego z 2,9 zł na 4 zł.

Natomiast dla rachunków otwartych od 11 maja 2010 r. zmieni się opłata za ustanowienie zlecenia stałego u konsultanta na infolinii z 8 zł na 15 zł oraz za udzielenie, obsługę lub podwyższenie limitu debetowego – z 6 zł na 10 zł.

Jednocześnie PKO BP zachęca do otwarcia rachunku firmowego w PKO BP. W tym celu przygotował promocję dla klientów, którzy zrobią to do 3 lutego przyszłego roku. Oferuje im bezpłatne prowadzenie dowolnego konta firmowego przez 12 miesięcy, bez warunku aktywności, a także darmowe wydanie i korzystanie z karty kredytowej oraz obniżenie o połowę prowizji za udzielenie kredytu w rachunku bieżącym do 1 mln zł.

Przeczytajcie także: PKO BP wprowadza nowy serwis Supermakler

Zapowiedziane obecnie podwyżki to kolejna w ostatnim czasie decyzja PKO BP, której celem jest zniechęcenie klientów firmowych do korzystania z oferty Inteligo. W lutym bieżącego roku bank poinformował, że nie będzie otwierał nowych rachunków biznesowych pod tą marką. Więcej na ten temat w tekście Koniec sprzedaży rachunków firmowych pod nazwą Inteligo. Bank zachęca do korzystania z podstawowej oferty PKO BP. Działania te wskazują na powolne zabijanie marki Inteligo. Wcześniej bank m.in. wycofał z oferty karty kredytowe sprzedawane pod tym brandem.

A jeśli chodzi o podwyżki, to PKO BP nie jest pierwszym bankiem, który w ostatnim czasie się na nie zdecydował. Całkiem niedawno tego rodzaju decyzje ogłosiły m.in. Citi Handlowy, BNP Paribas, Credit Agricole czy mBank. Większość instytucji argumentuje swoje decyzje warunkami makro, a więc m.in. niskimi stopami procentowymi oraz inflacją.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies