Cashless.pl to serwis o nowoczesnych technologiach w finansach. Naszą misją jest popularyzacja najnowszych rozwiązań technologicznych ułatwiających korzystanie z usług finansowych oraz obrotu bezgotówkowego. Znajdziecie tu ekskluzywne informacje, analizy, ciekawostki oraz poradniki m.in. na temat kart bankowych, aplikacji i płatności mobilnych, narzędzi ułatwiających zakupy w internecie, bezpieczeństwa instrumentów finansowych itp.

Treści zamieszczone na cashless.pl są dziełem doświadczonych dziennikarzy, pasjonatów technologii z wieloletnim stażem w prasie ekonomicznej oraz starannie wybranych współpracowników. To gwarancja, że nie znajdziecie tu komunikatów wypełnionych „piarowymi” sloganami. Stawiamy na wartościowe informacje i opinie napisane językiem zrozumiałym nie tylko dla geeków.

Redaktorzy

Redaktor naczelny

Ma kilkunastoletnie doświadczenie dziennikarskie. W latach 2010-2015 publikował w Dzienniku Gazecie Prawnej. Wcześniej pisał między innymi w Gazecie Giełdy Parkiet, Pulsie Biznesu, Gazecie Bankowej i miesięczniku Pieniądz. Specjalizuje się w tematyce związanej z kartami bankowymi, płatnościami mobilnymi, aplikacjami finansowymi na smartfony. Uhonorowany tytułem Dziennikarza Roku przez Kapitułę VII Kongresu Gospodarki Elektronicznej w 2012 r. Laureat Nagrody Dziennikarskiej Związku Banków Polskich im. Mariana Krzaka w 2013 r. W tym samym roku nominowany do Nagrody im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. W roku 2015 wyróżniony w konkursie na Dziennikarza Roku przez X Kongres Gospodarki Elektronicznej.

Pokaż wszystkie artykuły autora

Sekretarz redakcji

Od 2013 r. do 2015 r. dziennikarz Dziennika Gazety Prawnej. Specjalizuje się w tematyce związanej z telekomunikacją, IT oraz rynkiem e-commerce i m-commerce. W latach 2009-2012 pełnił funkcję rzecznika prasowego Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Wcześniej był dziennikarzem Gazety Giełdy Parkiet. W latach 1997-2008 pracował dla Kancelarii Sejmu RP jako specjalista do spraw analiz i informacji oraz redaktor Biura Komisji Sejmowych i Biura Informacyjnego Sejmu RP. Pierwsze kroki na ścieżce zawodowej stawiał w świecie finansów. W latach 1994-1996 był specjalistą ds. rynku pierwotnego w Biurze Maklerskim PBK. Z wykształcenia jest dziennikarzem. Ukończył Uniwersytet Warszawski na Wydziale Politologii i Nauk Społecznych Instytutu Dziennikarstwa.

Pokaż wszystkie artykuły autora

Felietonista

Publicysta i komentator życia gospodarczego. Dyrektor zarządzający kancelarii prawnej Drawbridge Olczak i Wspólnicy. Redaktor naczelny miesięcznika Manager. Wcześniej wieloletni naczelny miesięcznika Forbes a także Gazety Giełdy Parkiet.

Pokaż wszystkie artykuły autora

Felietonista

Dziennikarz w mediach związanych z branżą telekomunikacyjną i IT, w przeszłości redaktor naczelny i wydawca magazynów i portali internetowych, aktywny przedsiębiorca. Niezależny konsultant i ekspert w zakresie mediów, komunikacji i rynku telekomunikacyjnego. Kierował m.in. miesięcznikami „Świat Telekomunikacji”, „Mobile Internet” i „Twoja Komórka”, stworzył portal technologiczny w grupie Onet.pl. Był współautorem pierwszego portalu WAP dla mBanku.
Z zawodu inżynier telekomunikacji. Zainteresowania obejmują nowoczesne technologie i bezpieczeństwo w świecie wirtualnym, ale również bankowość, prawo czy podróże.
Wierny fan Portu Lotniczego w Radomiu.

Pokaż wszystkie artykuły autora

Felietonista

Dziennikarz po rodzicach. Pracę zaczynał w Polskiej Agencji Prasowej. Potem pisał m.in. do: Nowej Europy, Parkietu, Businessmana, Profitu, Managera, Businessman.pl. Obecnie tzw. wolny strzelec.

Pokaż wszystkie artykuły autora

Dziennikarz

Studiuje na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Działa w kole naukowym Forum E-Biznesu, w ramach którego prowadzi szkolenia oraz organizuje konferencje na temat technologii mobilnych. Prowadzi własny serwis internetowy dla fanów hokeja na lodzie HokejFan.pl

Pokaż wszystkie artykuły autora

Dziennikarz

Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Od blisko 10 lat związany jest z tematyką kart płatniczych, rynkiem finansowym oraz zagadnieniami z obszaru marketingu usług bankowych. Prywatnie ojciec, mąż. Uwielbia słuchać muzykę wszelaką.

Pokaż wszystkie artykuły autora

Dziennikarz specjalizujący się w tematyce finansów osobistych. Autor poradników, zestawień i rankingów. Pracował m.in. w Forbesie, Rzeczpospolitej i serwisach internetowych Agory. Miłośnik niskich, bardzo niskich i ekstremalnie niskich temperatur, już od marca czeka na kolejną zimę.

Pokaż wszystkie artykuły autora

Autor raportów

Od prawie 20 lat związany zawodowo z kartami płatniczymi i bankomatami, prowadzi portal z wykazem bankomatów karty.pl. Prywatnie wielki entuzjasta plastikowego pieniądza, a także kolekcjoner kart płatniczych, które od lat gromadzi jako klient banków w kraju i za granicą. Choć z wykształcenia jest informatykiem-programistą, uwielbia spędzać wolny czas jako foodie, starając się łączyć ciekawe wyjazdy z dobrym, lokalnym jedzeniem.

Pokaż wszystkie artykuły autora

Felietonista 

W Polsce był szefem działu komunikacji internetowych projektów finansowych. Uczestniczył we wprowadzeniu na rynek m.in. przelewów ekspresowych i pożyczek społecznościowych. W 2014 r. przeniósł się do Francji, gdzie rozwija własny biznes i testuje system bankowy.

Pokaż wszystkie artykuły autora

Newsletter