Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny

Rewolucja w ofercie BZ WBK. Znika większość kont i kart. Będzie nowy, darmowy rachunek

Dotychczasowi klienci będą mogli zamienić posiadane obecnie konto na nowe bezpłatnie

Pamiętacie sierpień ubiegłego roku, gdy do skrzynek pocztowych kilku milionów klientów BZ WBK listonosze przynieśli listy oraz płyty CD z informacjami o zmianach w tabeli opłat i prowizji? Na bank spadła wówczas fala krytyki. Zarzucono mu, że w erze cyfryzacji i powszechnego odchodzenia od papieru uciekł się do bardzo tradycyjnej formy komunikacji z klientami, skutkującej ścięciem wielu drzew.  

Pewnie nie uwierzycie, ale w tym roku BZ WBK znowu to zrobi. Za kilka dni do 4,1 mln klientów banku wyjdzie korespondencja zawierająca broszurę informującą o wprowadzanych zmianach w ofercie oraz płyta CD z nową tabelą opłat i prowizji. Co ciekawe na płycie znajdzie się również ścieżka dźwiękowa z recitalem fortepianowym Krzysztofa Książka. Przedstawiciele BZ WBK tłumaczyli mi dzisiaj, że wysyłkę dokumentów muszą przeprowadzić tradycyjną pocztą, gdyż zmuszają ich do tego wymogi urzędu antymonopolowego.

Przeczytajcie także: Chcą większego limitu na bezpinowe płatności

A więc znowu śmiechu będzie co niemiara. Na plus BZ WBK na pewno trzeba zaliczyć fakt, że nie ogranicza się wyłącznie do przesłania kartek z wyliczonymi małym druczkiem zmianami, tylko w sposób przystępny tłumaczy co i jak się zmienia. Mniejsza z tym jednak, w jaki sposób bank poinformuje swoich klientów o nowościach, bo wygląda na to, że rzeczywiście taka a nie inna forma to nie jego wina. Najciekawsza jest treść dokumentów, które klienci dostaną. A ta, nie boję się użyć tego słowa, wieszczy niemałą rewolucję w ofercie BZ WBK.

Po pierwsze zniknie z niej większość dotychczas oferowanych rachunków i kart debetowych. Pozostanie tylko konto VIP dla bogatych klientów oraz pojawi się nowe Konto Jakie Chcę, do którego na życzenie klienta dokładana będzie debetowa karta Dopasowana Mastercarda lub Visy albo karta bankomatowa. Dotychczasowi klienci będą mogli nadal korzystać z produktów i usług, które mają, ale jeżeli zechcą, a bank ma ich do tego zachęcać, będą mogli skorzystać z nowej oferty za darmo zachowując dotychczasowy numer konta i ustawienia, np. zleceń stałych.

Ze sprzedaży wycofane zatem zostaną m.in. Konto Godne Polecenia, Konto 123 czy Konto Aktywni 50+ oraz karty takie jak Visa Sol czy Mastercard Omni. Natomiast Konto Jakie Chcę ma mieć całkiem nową na polskim rynku konstrukcję. Klient sam ma decydować, jakie usługi z nim powiązać. Rachunek ma być bezpłatny, podobnie jak SMS-y z hasłami autoryzującymi transakcje. Cennik będzie różnicować opłaty w zależności od wieku klientów – młodsi, mający mniej niż 26 lat będą mieli taniej.

Przeczytajcie także: Rekord w transakcjach zbliżeniowych

Kosztować mają dodatkowe usługi. Na przykład karta debetowa będzie wiązać się z prowizją wysokości 3-5 zł. Ale unikniecie jej wykonując transakcje bezgotówkowe w określonej liczbie lub na określoną wartość. BZ WBK nie pozwoli już wypłacać gotówki z terminali w placówkach banków. Pojawi się z to możliwość zbliżeniowych wpłat i wypłat gotówki kartami oraz smartfonami z urządzeń takich operatorów jak Planet Cash i Euronet. Pozostanie też możliwość korzystania z cashbacku.

Dużo mniejsze zmiany bank wprowadza do oferty kart kredytowych. Wśród nich jest np. ujednolicenie opłat za przelewy z rachunków karty, wprowadzenie możliwości uniknięcia opłaty za korzystanie z karty kredytowej 123 po wykonaniu pięciu transakcji miesięcznie (obecnie opłata jest bezwzględna), itp. Bank zamierza również zwiększać liczbę oddziałów bezgotówkowych. Obecnie takich placówek jest 36. Więcej szczegółów na temat nowej oferty BZ WBK będę mógł podać Wam za kilka dni.

Kategoria

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Jacek Uryniuk

Redaktor naczelny
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 2783 artykułów

Inne artykuły tego autora:

Tysiące firm będą musiały założyć nowe, droższe rachunki. To chyba nieoczekiwany efekt ustawy o split payment

Obowiązek uruchomienia nowego konta dotknie tych małych przedsiębiorców pragnących skorzystać z podzielonej płatności, którzy dotąd do rozliczeń biznesowych używali konta osobistego

Jest nowy projekt ustawy o terminalach. Ważna zmiana dotyczy firm zwolnionych z obowiązku instalacji urządzeń

Rząd wprowadził zmiany do projektu po analizie uwag nadesłanych w trakcie konsultacji publicznych

Prawie wszystkie POS-y w Polsce akceptują już płatności zbliżeniowo. Trzej operatorzy wymieniają resztki starych urządzeń

Zgodnie z wytycznymi organizacji płatniczych do końca ubiegłego roku cała sieć akceptacji kart nad Wisłą miała zostać wyposażona w terminale NFC

Duża zmiana we wrocławskiej komunikacji. Zobaczcie, jak tam już za chwilę będą płacić za przejazdy

8 marca w stolicy Dolnego Śląska rusza system, dzięki któremu funkcję biletu, także miesięcznego, pełnić będzie mogła karta zbliżeniowa wydana przez dowolny bank

No i KNF ma już departament fintech. Nowy statut instytucji wszedł w życie

Utworzenie departamentu zajmującego się innowacjami technologicznymi to, obok powołania Innovation Hub element strategii wspierania przez polski nadzór branży fintech

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

In English

Monese Will Compete with Revolut For Polish Customers With Polish-Language Version of Its App

British fintech Monese has launched the Polish-language version…

Uber To Move Its Polish Office to Kyiv

The managers from Uber's Polish office are looking…

Poland's PKO App Number One Among World's 100 Biggest Banks

The ranking was published in Retail Banker International…

See all articles in English →

Zapisz się do newslettera

Najczęściej czytane

Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.