Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny
Nowe mPOS-y od PayPala. Umożliwiają akceptację płatności zbliżeniowych

Nowe mPOS-y od PayPala. Umożliwiają akceptację płatności zbliżeniowych

Wersja dongla Chip and Tap umożliwia przyjęcie aplikacją na smartfonie płatności dokonanej za pomocą kart zbliżeniowych, a także Apple Pay, Google Pay lub Samsung Pay

PayPal od wczoraj proponuje nowe wersje czytników kart i płatności zbliżeniowych. Oferta jest skierowana przede wszystkim do drobnych przedsiębiorców, którzy nie mogą lub nie chcą używać tradycyjnych terminali płatniczych. Dzięki aplikacji PayPal Here oraz dwóm nowym czytnikom, mogą przekształcić swoje smartfony lub tablety w pełni funkcjonalne mPos-y czyli urządzenia do przyjmowania płatności bezgotówkowych.

Przeczytajcie także:  Zapłaciłem kartą w pierwszym Soft POS-ie

Firma oferuje dongle w dwóch wersjach. Pierwszy Chip and Swipe obsługuje tradycyjne karty. Klient płaci wkładając kartę z elektronicznym chipem do czytnika lub przeciągając umieszczonym na niej paskiem magnetycznym przez to urządzenie.

Z kolei wersja Chip and Tap pozwala sprzedawcy obsługiwać płatności zbliżeniowe kartami lub innymi instrumentami takimi jak Apple Pay, Google Pay (dawniej Android Pay) oraz Samsung Pay.

Przeczytajcie także:  Czy tak wygląda terminal płatniczy przyszłości?

Nowe czytniki są mniejsze od dotychczas oferowanych i posiadają własne źródła zasilania – baterie litowo-jonowe. Urządzenie do przyjmowania płatności tradycyjnymi kartami kosztuje 24,99 dolarów. Czytnik z funkcją zbliżeniową jest droższy. Trzeba na niego przeznaczyć prawie 60 dolarów.

Warto przypomnieć, że Mastercard w Polsce pilotażowo testuje obecnie rozwiązanie, które pozwala przekształcić smartfon w Soft Pos-a (rodzaj aplikacyjnej wersji mPosa) bez dołączania do niego dodatkowych urządzeń. Na razie można w ten sposób przyjmować płatności do 50 zł, bo nie wymagają one autoryzacji PIN-em. Jednak w tym tekście mogliście przeczytać o tym, że zbliża się moment, w którym zostaną przyjęte regulacje pozwalające na wpisywanie kodu PIN na ekranie smartfona osoby przyjmującej płatność. Jeśli tak się stanie, na urządzeniu z Soft POS będzie można przyjmować płatności powyżej limitu 50 zł.

Fot. CC BY 2.0 @francois

Zostaw komentarz

Piotr Dziubak

Sekretarz redakcji
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 756 artykułów

Inne artykuły tego autora:

Revolutowi kryptowaluty niestraszne. Już pięć z nich można kupić i przechowywać w tej aplikacji

Do listy dostępnych walut cyfrowych bitcoin, litecoin i ethereum, właśnie dołączyły XRP i bitcoin cash

Play stawia na dodatkowe usługi, a wśród nich proponuje ochronę telefonu. Nowa oferta 360

Jedna z nowych usług operatora umożliwia pokrycie części kosztów związanych z naprawą smartfona, ale co ciekawe nie jest to ubezpieczenie

Google Pay wróciło na smartwatche polskich użytkowników

Najnowsza aktualizacja systemu Wear OS umożliwia korzystania z płatności zbliżeniowych na zegarkach w Polsce i Rosji

Dobra wiadomość dla użytkowników smartwatchy. Google Pay wróci na zegarki polskich klientów

W ciągu najbliższych tygodni Google Pay na smartwatchach będzie oficjalnie wspierany również w Polsce

Jednolity rynek finansowy. Kto skorzysta na nim najbardziej? Nie banki czy fintechy tylko konsumenci

Można się skarżyć na zbyt szeroki zakres europejskich regulacji, ale prawda jest taka, że to dzięki nim płacicie mniej za usługi telekomunikacyjne czy pocztowe. Jest szansa, że podobnie będzie na rynku produktów finansowych

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapiszcie się do newslettera

Cashless na Youtube

wOKrWHZ7Jrc
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.