Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny

Android Pay kartami Visy w mBanku być może już za kilka dni

Rzecznik banku zapowiada na przyszły tydzień kolejne wdrożenie w zakresie usług mobilnych. Nie potwierdza jednak, że jest to uzupełnienie oferty płatności

Jak wiecie, od kwietnia tego roku użytkownicy aplikacji mBanku mogą korzystać ze zbliżeniowych płatności mobilnych Android Pay. Niestety, bank zdecydował się wdrożyć nową usługę początkowo wyłącznie dla użytkowników kart Mastercarda. To oznacza, że większość klientów banku wciąż nie może płacić smartfonem bezstykowo. Mniej więcej 60 proc. plastików wydanych przez mBank to visy. Ale wkrótce sytuacja ma ulec zmianie.

Przeczytajcie także: Historyczny lipiec dla mBanku

Już podczas konferencji prasowej, na której ogłoszono start Android Pay w mBanku, jego przedstawiciele zapowiedzieli, że rozszerzenie funkcjonalności tego rozwiązania  o możliwość podpinania do niego także kart Visy nastąpi w wakacje. Władze banku niedawno ten termin podtrzymały. Wydaje się, że to najważniejsza funkcja, na którą czekają użytkownicy apki i prawdopodobnie otrzymają ją już w przyszłym tygodniu. Tak można chyba interpretować informację, którą przed chwilą zamieścił na Twitterze rzecznik mBanku Krzysztof Olszewski. Olszewski niestety nie chciał potwierdzić, czy nowością, o której napisał, jest Android Pay dla kart Visy.


Tymczasem jak się dowiedziałem nieoficjalnie, już na początku czerwca liczba klientów mBanku, którzy aktywowali Android Pay z mastercardami przekroczyła okrągłą liczbę 25 tys. Zaraz potem usługa została udostępniona także dla klientów siostrzanego banku Orange Finanse. Zakładam więc, że obecnie użytkowników zbliżeniowych płatności mobilnych w mBanku jest znacznie więcej. Instytucja nie podaje jednak tej liczby, zasłaniając się zapisem o poufności danych znajdującym się w umowie podpisanej z dostawcą Android Pay, czyli firmą Google.

Przeczytajcie także: Nie tylko mBank przyciąga mobilnych klientów

Natomiast tegoroczny lipiec był bardzo ważnym miesiącem dla mBanku. Z jego statystyk wynika, że po raz pierwszy w historii liczba logowań klientów na rachunek za pośrednictwem aplikacji oraz przeglądarki na urządzeniach mobilnych było więcej, niż logowań przez system transakcyjny na komputerach. Udział smartfonów i tabletów wynosił 51 proc. Dla porównania w lipcu roku ubiegłego było to 37 proc., a dwa lata temu – 28 proc.

Zostaw komentarz

Jacek Uryniuk

Redaktor naczelny
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 2205 artykułów

Inne artykuły tego autora:

To był jeden z pierwszych banków internetowych w Polsce. Volkswagen Bank rezygnuje z obsługi kont nad Wisłą

Od dziś w niemieckim banku już nie można założyć rachunku. Dotychczasowych klientów instyt...

Macie kartę bez paska magnetycznego? Bankomat nie wypłaci Wam gotówki

Choć tego rodzaju kart na rynku jest jeszcze bardzo mało, ich liczba szybko rośnie, więc oper...

Zapłaciłem Masterpassem w Carrefourze. Ale do w pełni samoobsługowych zakupów droga jeszcze daleka

Nowość dostępna jest na razie w jednym sklepie francuskiej sieci handlowej zlokalizowanym na w...

U kolejnych kurierów zapłacicie kartą. Terminale u dostawców Poczty Polskiej jeszcze tej jesieni

Poczta Polska na razie nie zdradza konkretnego terminu wdrożenia, ale liczy, że uda się je prz...

Aplikacja Moje ING mobile na Androida wreszcie z logowaniem odciskiem palca

Ostatnia aktualizacja aplikacji przynosi też jeszcze jedną ważną nowość ...

Pokaż wszystkie artykuły tego autora

Zapisz się do newslettera

Najczęściej czytane

Płatności Android Pay kartami Visy już dostępne w mBanku

Od teraz większość klientów tej instytucji wyposażonych w…

Cashless na Youtube

Q5mv9oSMmys
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.