Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny

Mastercard chwali się sukcesem opasek zbliżeniowych na Openerze. Wydano ich prawie 20 tys.

Jeśli zarejestrujecie swoją opaskę, będziecie nią mogli nadal płacić wszędzie tam, gdzie obsługiwane są karty zbliżeniowe

Mastercard podsumował właśnie tegoroczną akcję promującą płatności bezgotówkowe na Openerze. Kolejny raz podczas festiwalu nie można było płacić banknotami i monetami. Chodziło o to, by przyspieszyć zakupy, a w ten sposób skrócić kolejki do festiwalowych atrakcji i pozwolić uczestnikom festiwalu, by skupili się na muzyce. 

Przeczytajcie także: Rewolucja w ofercie BZ WBK

W tym roku można było dokonywać płatności zbliżeniowo kartami, telefonami i opaskami płatniczymi z przedpłaconą kartą Mastercard. Te ostatnie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wydano ich ponad 19 tysięcy. Z czego ponad 7 tysięcy zostało już zarejestrowanych. To umożliwia dalsze korzystanie z nich we wszystkich punktach handlowych w Polsce i na świecie, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe. Rejestracja jest bezpłatna i wciąż można jej dokonać tutaj.

Transakcje bezgotówkowe wykonywane opaską są bezpłatne. Niewielka opłata w wysokości 3 zł pojawia się przy wypłacie gotówki ze zbliżeniowych bankomatów. Prowizja od transakcji zagranicznych wynosi 1 proc. Co ciekawe opaska może też służyć do płatności w internecie bowiem po rejestracji użytkownik otrzymuje dostęp do jej pełnego numeru oraz kodu CVV. Opaskę można zasilić przelewem, kartą bankową oraz portfelem Masterpass.

Przeczytajcie także: Blockchain na warszawskiej giełdzie?

Mastercard poinformował także, że większość opasek wydano Polakom, ale wśród ich użytkowników było też sporo obcokrajowców, np. 8 proc. z nich to mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Organizacja podała ponadto, że około 66 proc. transakcji na festiwalu w tym roku stanowiły płatności zbliżeniowe, a 64 proc. wszystkich płatności na Openerze odbyło się za pośrednictwem kart Mastercard.

 

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Piotr Dziubak

Sekretarz redakcji
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 627 artykułów

Inne artykuły tego autora:

TAPnij KASĘ! Rusza wielka promocja Android Pay i Aliora. Pula nagród to pół miliona złotych

Klienci banku, którzy w trakcie konkursu najaktywniej będą korzystać z aplikacji od Google’a, otrzymają nawet po tysiąc złotych

Telekom Banking – tak nazywa się wspólne przedsięwzięcie Aliora i Telekom Romania, które dziś rusza w Rumunii

Rumuński biznes Aliora powstał na wzór T-Mobile Usług Bankowych, który z średnim powodzeniem funkcjonuje w Polsce od maja 2014 r.

Już ubezpieczycie telefon w aplikacji Revoluta. Fintech udostępnił usługę w Polsce

Oferta wygląda na jedną z korzystniejszych na polskim rynku. Polisa pokryje koszty naprawy uszkodzonego lub zniszczonego smartfona

Do aplikacji BZ WBK zalogujecie się odciskiem palca także na Androidzie

Bank właśnie udostępnił klientom aktualizację apki. Przed premierą iPhone X instytucja jest też gotowa do zastosowania FaceID

Nowe zagrożenie dla korzystających z WiFi. Lukę odkryli belgijscy naukowcy

Producenci routerów i urządzeń łączących się bezprzewodowo muszą szybko opracować aktualizację oprogramowania

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapisz się do newslettera

Najczęściej czytane

Do aplikacji BZ WBK zalogujecie się odciskiem palca także na Androidzie

Bank właśnie udostępnił klientom aktualizację apki. Przed premierą…

Trzeci bank z Polski wdraża wideoweryfikację. Od jutra dzięki niej założycie konto w BZ WBK

Wcześniej rozwiązanie umożliwiające potwierdzanie tożsamości podczas połączenia wideo…

Cashless na Youtube

Q5mv9oSMmys
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.