Nowość w terminalach używanych przez kurierów DPD. Już możecie płacić w nich Blikiem

Nowość w terminalach używanych przez kurierów DPD. Już możecie płacić w nich Blikiem

Dodano: 20/04/2017 - 19:58

Nowa usługa jest dostępna od początku kwietnia

DPD to jedna z dwóch pierwszych na polskim rynku firm kurierskich (obok InPostu), które zdecydowały się wyposażyć swoich dostawców w terminale do akceptacji kart płatniczych. DPD postawiła na terminale oferowane przez firmę IT Card. W polskich warunkach takie działanie jest szczególnie ważne, bo wciąż wielu kupujących w internecie wybiera płatność przy odbiorze przesyłki. Wcześniej osoby takie były skazane na używanie gotówki. Teraz mogą zapłacić kurierowi kartą.

Przeczytajcie także: Może być problem z mobilnymi parkingami

Tymczasem jak wynika z dzisiejszego komunikatu prasowego firmy DPD, już od pierwszych dni kwietnia jej klienci mogą płacić za przesyłki kurierom nie tylko kartami, ale i Blikiem. Choć płatność kodami w terminalach jest mniej wygodna niż użycie karty zbliżeniowej, to akurat przy odbiorze przesyłek ma swój sens. Słysząc pukanie do drzwi wiele osób odruchowo sprawdza, kto stoi po drugiej stronie i nie pamięta o zabraniu ze sobą portfela z kartami. Natomiast przynajmniej ja smartfon mam zawsze przy sobie i gdybym chciał zapłacić kurierowi przy odbiorze, od razu mógłbym to zrobić korzystając z Blika.

Przeczytajcie także: Dobry początek Android Pay w mBanku

Natomiast jak wynika ze statystyk systemów rozliczeniowych opublikowanych wczoraj przez Narodowy Bank Polski, w IV kw. ubiegłego roku Blik zanotował znaczny wzrost liczby transakcji, zwłaszcza w środowisku e-commerce. Płatności internetowe stanowią już większość operacji wykonywanych za pomocą tego instrumentu. Udział transakcji w POS-ach wynosi zaledwie 8 proc. Więcej na ten temat tutaj.

Newsletter