Płatność przy pomocy biometrii twarzy? Taką nowość użytkownicy Samsung Pay mają dostać wraz z debiutem S8

Płatność przy pomocy biometrii twarzy? Taką nowość użytkownicy Samsung Pay mają dostać wraz z debiutem S8

Dodano: 16/03/2017 - 15:25

Tak przynajmniej twierdzi agencja Bloomberg. Czy to się potwierdzi, dowiecie się 29 marca, bo na ten dzień zaplanowano premierę nowego smartfona Samsunga

Galaxy S8, nowy flagowy smartfon Samsunga będzie wykorzystywał technologię rozpoznawania twarzy do autoryzacji płatności w Samsung Pay – informuje agencja Bloomberg powołując się na bliżej nieokreślone źródła. Ponoć Samsung współpracuje już z bankami nad wdrożeniem tego rozwiązania w najbliższych miesiącach. Koncern odmówił agencji komentarza w tej sprawie. 

Przeczytajcie także: Rośnie ryzyko cyberataków na systemy banków

Jeśli tak rzeczywiście będzie, to S8 będzie posiadał trzy równolegle zabezpieczenia biometryczne – w dwa z nich, czyli skanery siatkówki oka oraz linii papilarnych zostały zaopatrzone poprzednie modele z tej serii. Premierę S8 zapowiedziano na 29 marca 2017 r. Odbędzie się podczas specjalnego eventu w Nowym Jorku. 

Przeczytajcie także: Nowy numer telefonu? Będziecie musieli odwiedzić bank

Technologia rozpoznawania twarzy nie jest całkowicie nowa na rynku. Już siedem lat temu były w nią wyposażone np. modele HTC Touch Pro z wysuwaną klawiaturą. Wówczas uruchomienie przedniej kamery smartfona i nakierowanie jej na twarz, było (obok kodu PIN i tzw. wężyka) dodatkowym sposobem odblokowania ekranu. Pamiętam, że metoda ta była wówczas zawodna, szczególnie w pomieszczeniach, ze względu na niewystarczające oświetlenie. Być może teraz ulepszono tę technologię.

 

Newsletter