Apple znalazło sposób na banki, które nie chcą współpracować przy Apple Pay. Po prostu je omija

Apple znalazło sposób na banki, które nie chcą współpracować przy Apple Pay. Po prostu je omija

Dodano: 23/01/2017 - 21:46

Z nowego rozwiązania opartego o wirtualną kartę kredytową firmy Wirecard korzystać mogą mieszkańcy Wielkiej Brytanii i Francji

Tajemnicą poliszynela jest, że nie wszystkie banki na świecie garną się do współpracy z producentem smartfonów iPhone przy oferowanym przez niego systemie płatności Apple Pay. Problemem są koszty takiej współpracy w postaci obowiązkowego i wcale niemałego haraczu na rzecz firmy z Cupertino. Problem jest tym poważniejszy, iż niemal na całym świecie panuje tendencja do obniżania interchange. A to podstawowy dochód banków z obsługi transakcji bezgotówkowych.

Przeczytajcie także: Wykorzystali czeki Blik do kradzieży pieniędzy

Wydaje się, że Apple znalazł rozwiązanie swojego kłopotu – przy współpracy z firmą Wirecard zaoferował płatności w ciężar wirtualnej karty kredytowej o nazwie boon. W ten sposób uniezależnił się od banków. Płatności Apple Pay z Wirecard dostępne są od kilku miesięcy w Wielkiej Brytanii a od ubiegłego tygodnia także we Francji. To ciekawa alternatywa dla klientów, którzy chcieliby korzystać z płatności Apple'a, ale nie są użytkownikami kart banków współpracujących na tym polu z producentem telefonów.

Przeczytajcie także: Coraz bliżej do HCE w ING. Start w marcu

Łatwo wyobrazić sobie sytuację, w której Apple wprowadza swoje płatności w kolejnych europejskich krajach z pominięciem banków. Oszczędzi w ten sposób czas, który musiałby poświęcić na negocjacje i wdrożenia w każdym z nich. To oczywiście tylko dywagacje, ale jakby się zastanowić, to dlaczego miałoby to nie wyjść? Tutaj możecie zajrzeć na stronę karty boon z logo Mastercard. Występuje ona w trzech opcjach: Start, Basic i Plus. Każda z tych opcji to inne limity kredytowe oraz inne dostępne operacje.

Źródło: MacRumors

Newsletter