Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny
Asif Faruque z Level39: to u nas zaczynał Revolut. Zapraszamy kolejne firmy

Asif Faruque z Level39: to u nas zaczynał Revolut. Zapraszamy kolejne firmy

Jeden z największych w Europie akceleratorów startupów zabiega także o fintechy z Polski

Level39 to powstały w 2013 roku w Londynie akcelerator startupów, m.in. z obszaru fintech. Dzięki obecności tutaj wiele firm zdołało osiągnąć duży rynkowy sukces i wypłynąć na szerokie wody. Jedną z nich jest znany także w Polsce operator aplikacji Revolut. – Revolut zaczynał w Level39 jako mała firma, a teraz jest wyceniany na prawie 1,7 miliarda dolarów – twierdzi Asif Faruque z Level39, który będzie jednym z mówców zbliżającego się wydarzenia Impact w Krakowie.

Przeczytajcie także:  Blockchain dojrzewa. Czas na wdrożenia

Jak mówi Faruque, Revolut to tylko przykład firmy, która wiele osiągnęła w akceleratorze Level39. Innym może być mniej znana nad Wisłą Digital Shadows – spółka zajmująca się m.in. analizą zagrożeń cybernetycznych. Co ciekawe w akceleratorze Level39 działają także podmioty z Polski, a jednym z nich jest firma Coinfirm zajmująca się wykorzystaniem technologii blockchain. Spółka znana jest ze współpracy z PKO BP, w którym wdrażać będzie system do wysyłki dokumentów klienckich, tzw. trwały nośnik.

Tymczasem duży wpływ na sukces akceleratora Level39 ma utworzona w Londynie przez tamtejszy nadzór finansowy piaskownica regulacyjna. Dzięki niej młode firmy mogą na tzw. żywym organizmie, a więc na prawdziwych klientach, testować swoje rozwiązania bez konieczności ubiegania się o drogie i trudne do uzyskania licencje. Jedną z polskich firm, która uczestniczyła w piaskownicy był Billon świadczący m.in. usługi płatnicze wykorzystujące technologię blockchain oraz, podobnie jak Coinfirm, trwały nośnik. Billona podczas Impact reprezentować będzie Jacek Figuła.

Przeczytajcie także: Jednolity rynek finansowy wyjdzie na dobre klientom

Nad Wisłą póki co piaskownicy regulacyjnej nie ma. Ale ścieżka dojścia do niej została wyznaczona. Powołany niedawno na stanowisko dyrektora departamentu ds. sektora fintech w Komisji Nadzoru Finansowego Artur Granicki stwierdził, że w ciągu kilku miesięcy powstanie tzw. wirtualna piaskownica. Nie pozwoli ona jeszcze testować usług na prawdziwych klientach, ale przygotuje grunt pod uruchomienie na początku przyszłego roku w pełni funkcjonalnej piaskownicy.

Najbliższy Impact odbędzie się 13 i 14 czerwca w Krakowie. Obecność na tym wydarzeniu potwierdziło wielu znanych i cenionych ekspertów oraz specjalistów z rynku finansowego. Oprócz wymienionych tu przedstawicieli akceleratora Level39 czy KNF, będą wśród nich np. Bartosz Ciołkowski (szef Mastercarda w Polsce), minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, minister finansów Teresa Czerwińska, wiceprezes KIR Robert Trętowski czy Ewa Wernerowicz z Vivusa. Więcej szczegółów na temat wydarzenia można znaleźć tutaj. Cashless jest partnerem medialnym najbliższego Impactu. Rozszerzeniem ścieżki fintechowej w Krakowie będzie oddzielne wydarzenie Impact fintech'18 w Łodzi.

Kategoria

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Tomasz Jurczak

Redaktor
Aktywny od: 24.08.2017
Dodał: 210 artykułów

Inne artykuły tego autora:

Opaski płatnicze Mastercarda sprawdziły się na Openerze. Teraz trafią także na Orange Warsaw Festival

W trakcie warszawskiego festiwalu będzie można wyrobić nową opaskę lub skorzystać z tej, której używaliście w ubiegłym roku w Gdyni

Polskie firmy z branży e-commerce nadal nie boją się fraudów płatniczych. A powinny

Z najnowszego raportu firm EY i Nethone wynika, że większość polskich przedsiębiorstw sprzedających w sieci ma znikomą świadomość problemu wyłudzeń płatniczych

Asseco chce się pozbyć haseł jednorazowych w SMS-ach. Wprowadza mToken

mToken to aplikacja mobilna, która pozwala na autoryzację transakcji zlecanych w bankowości elektronicznej bez konieczności korzystania z haseł wysyłanych w wiadomościach tekstowych

Inteligentne koszyki i lustra oraz chipy w ubraniach. Czy tak będą wyglądać sklepy za kilka lat?

Zobaczcie jak przyszłość handlu stacjonarnego widzą autorzy pomysłów zgromadzonych w berlińskim Visa Retail Experience Lab

Nowy akcelerator dla startupów. Mastercard będzie pomagać fintechom

Nowa inicjatywa organizacji płatniczej ma pomóc fintechom w pozyskaniu kapitału i uzyskaniu niezbędnych licencji

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapiszcie się do newslettera

Cashless na Youtube

wOKrWHZ7Jrc
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.