Zbliża się festiwal innowacji. Już 31 maja w Krakowie rozpoczyna się impact’17

Zbliża się festiwal innowacji. Już 31 maja w Krakowie rozpoczyna się impact’17

Dodano: 17/05/2017 - 12:21

Kongres to okazja do spotkań z przedstawicielami branży fintech, inwestorami i menedżerami z instytucji nie tylko finansowych

31 maja w Krakowie rusza impact'17. Podczas dwudniowych obrad wizjonerzy i twórcy najbardziej zaawansowanych technologii, prezesi światowych koncernów z obszaru new-tech, twórcy startupów, naukowcy, a także przedstawiciele rządu będą rozmawiać o szansach i zagrożeniach gospodarki nowej generacji. Dyskusje odbędą się w ramach dwunastu ścieżek tematycznych: industry 4.0, mobility, fintech&e-commerce, biotechnology&digital health, energy&resources, foodtech&agritech, creative industries, digital state, techcity, investments, entrepreneurship oraz science to business. 

Przeczytajcie także: Instytucje płatnicze będą jak banki

Dla technologicznych startupów impact'17 jest też okazją do zaprezentowania swoich pomysłów. Przewidziano ponad tysiąc spotkań przedstawicieli branży fintech z inwestorami, przedstawicielami korporacji oraz innymi osobami, które mają kluczowy wpływ na kreowanie standardów i zasad prowadzenia biznesu w nowych cyfrowych realiach. 

Gościem specjalnym w części energy&resources będzie Bertrand Piccard – futurolog, wizjoner, autor budowy samolotu napędzanego energią słoneczną Solar Impulse. Zarazem  jako pierwszy człowiek okrążył Ziemię balonem bez lądowania, a jego pasje dały początek projektowi stworzenia supernowoczesnego samolotu.

Przeczytajcie także: Australia stawia na fintechy

Wśród zaproszonych jest także Timotheus Höttges, prezes Deutsche Telekom, który będzie mówił o nadchodzącej rewolucji w telekomunikacji mobilnej czyli o sieci 5G. Będzie też John Paul Farmer, ekspert ds. technologii i innowacji obywatelskich w Microsoft oraz były doradca ds. innowacji w Biurze Nauki i Technologii Białego Domu

W strefie wystawowej impact’17, Science Zone, uczestnicy będą mogli zobaczyć technologie przyszłości bazujące na innowacyjnych rozwiązaniach typu – AR (rzeczywistość rozszerzona), VR (rzeczywistość wirtualna) oraz AI (sztuczna inteligencja). Partnerami impact’17 są między innymi Mastercard i KIR. Pełny program kongresu oraz formularze rejestracji dostępne są tutaj. Cashless jest patronem medialnym wydarzenia. 

 

Newsletter