Mieczysław Groszek nie jest już wiceprezesem Związku Banków Polskich

Mieczysław Groszek nie jest już wiceprezesem Związku Banków Polskich

Dodano: 20/04/2017 - 15:13

Na stanowisku zastąpił go Włodzimierz Kiciński

Dzisiejsze Walne Zgromadzenie ZBP wybrało zarząd organizacji na kolejną kadencję. Zapewne nie będziecie zaskoczeni na wieść o tym, że we władzach ZBP zasiadać będą tak jak dotychczas Krzysztof Pietraszkiewicz na stanowisku prezesa oraz Jerzy Bańka na fotelu wiceprezesa. Dość zaskakującą informacją jest jednak ta, że drugim wiceprezesem będzie Włodzimierz Kiciński, zastępując tym samym Mieczysława Groszka, który pełnił tę funkcję przez sześć ostatnich lat.

Przeczytajcie także: Piotr Waś awansował w strukturach Ingenico

W przesłanej przed chwilą informacji Groszek pisze, iż podjął decyzję o niekandydowaniu na następną kadencję, ale że nie rozstaje się z sektorem bankowym. – Po ponad sześciu latach ciekawej, intensywnej i, myślę, pożytecznej pracy w zarządzie Związku Banków Polskich, postanowiłem nie kandydować na kolejną kadencję. Nie oznacza to rozstania z sektorem, ale będzie to na pewno w innym miejscu i na innej funkcji – stwierdził były już wiceprezes ZBP.

Ze słów tych wynika więc, że odchodzi z ZBP, ale nie ujawnił czym będzie się teraz zajmował. – Gdy sprawa rozstrzygnie się jednoznacznie, powiadomię o tym – napisał. Dodał jednak, że jego dotychczasowy adres e-mail pozostaje aktualny co może sugerować, że jednak w strukturach ZBP zostanie.

Przeczytajcie także: Sylwia Bilska w Radzie Nadzorczej Dotpay

Mieczysław Groszek ma duże doświadczenie, wiedzę i rozległe kontakty nie tylko w branży bankowej czy ogólnie finansowej. W przeszłości był m.in. prezesem Polskiego Banku Rozwoju oraz wiceprezesem BRE Banku. Z bankowością związany jest od 1990 roku. Gdyby okazało się, że odchodzi z ZBP, byłaby to na pewno strata dla tej organizacji.

Natomiast Włodzimierz Kiciński karierę zawodową rozpoczął jako dyrektor departamentu zagranicznego w NBP i brał udział w negocjacjach Polski z Klubem Londyńskim i Klubem Paryskim w zakresie redukcji zadłużenia. Z sektorem bankowym jest związany od 1995 r. W latach 2002-2011 pełnił funkcję prezesa Nordea Bank Polska. W tym czasie zasiadał również w organach kierowniczych ZBP. Ostatnio był kuratorem w Banku BPS.

Newsletter