Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny
Nowości w ofercie ING: rachunek Mobi dla dzieci oraz bezpłatny, podstawowy dla dorosłych

Nowości w ofercie ING: rachunek Mobi dla dzieci oraz bezpłatny, podstawowy dla dorosłych

Konto Mobi wchodzi do sprzedaży już w przyszłym tygodniu. Natomiast rachunek podstawowy – w sierpniu

Na stronie internetowej ING Banku Śląskiego znajdziecie już nową wersję tabeli opłat i prowizji, jaka zacznie obowiązywać od 20 maja. Najłatwiejszą do zauważenia zmianą jest wprowadzony do oferty nowy rachunek o nazwie Mobi, przeznaczony przede wszystkim dla osób w wieku od 13 do 18 lat.

Przeczytajcie także:  Alior wprowadza ułatwienia dla blikowców

Jak wynika z cennika Śląskiego uruchomienie i prowadzenie tego konta będzie bezpłatne, podobnie jak wykonywanie przelewów internetowych. Natomiast karta debetowa Visa standardowo kosztować będzie 7 zł. Z tym że osoby w wieku od 13 do 26 lat będą zwolnione z tej opłaty bezwarunkowo.

Kartą będzie można bezpłatnie wypłacać gotówkę z bankomatów własnych banku oraz sieci Planet Cash. Dodatkowo za 5 zł będzie można wykupić 30-dniowy pakiet bezpłatnych transakcji we wszystkich bankomatach w kraju. Podobny pakiet na bankomaty zagraniczne kosztować będzie 15 zł. Posiadacze kont Mobi za darmo będą też mogli korzystać z Blika, naklejki – zbliżaka oraz płatności mobilnych HCE Mastercarda. Pakiety bezpłatnych bankomatów będzie można także zamówić do innych rachunków z oferty ING.

Przeczytajcie także:  Euro Bank powalczy z firmami chwilówkowymi

Natomiast w sierpniu ING wprowadzi rachunek PRP (Podstawowy Rachunek Płatniczy), zgodnie z unijną dyrektywą PAD. Większość podstawowych usług oferowanych wraz z nim, takich jak przelewy, wypłaty z bankomatów, używanie karty debetowej, itd. będzie bezpłatna. Ważne jednak, że z PRP korzystać będą mogły tylko te osoby, które nie mają żadnego innego konta w jakimkolwiek banku lub spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej.

Ciekawostką może być fakt, że na stronie internetowej ING wisi jeszcze jedna wersja tabeli opłat i prowizji banku, która zacznie obowiązywać w listopadzie. Na razie nie doszukałem się jeszcze zmian, jakie ona zawiera. Natomiast w przyszłym tygodniu Śląski robi konferencję prasową na temat nowej oferty. Na pewno więc wówczas napisze więcej.

Kategoria

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Jacek Uryniuk

Redaktor naczelny
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 3087 artykułów

Inne artykuły tego autora:

Sprawiają, że pożyczanie pieniędzy jest proste jak nigdy dotąd. Kontomatik drugim nominowanym do tytułu Fintech Roku

Kontomatik znalazł się w grupie kilku fintechów z Polski, które mają szansę na tytuł. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 7 czerwca podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard

Śląski obniża do 50 euro odpowiedzialność klientów za fraudy kartowe. Wkrótce to będzie standard

Obniżenie limitu z obecnych 150 euro wymusza dyrektywa PSD II i przepisy związanych z nią tzw. RTS-ów

Postawili na blockchain, zaoferowali aplikację mobilną i telematykę. Bacca nominowana do tytułu Fintech Roku

Bacca jest jednym z kilku polskich fintechów, które mają szansę zdobyć tytuł. Zwycięzców poznacie już 7 czerwca podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard

Tadeusz Kościński: polska karta nie była nam potrzebna po to, by mieć plastik z orłem, ale by obniżyć koszty akceptacji

Z wiceministrem w resorcie przedsiębiorczości i technologii Tadeuszem Kościńskim rozmawiam m.in. na temat programu Polski Bezgotówkowej, terminali w urzędach administracji publicznej i wpływie PSD II na rynek płatności bezgotówkowych

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapiszcie się do newslettera

Cashless na Youtube

wOKrWHZ7Jrc
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.