Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny
Lekki wzrost kwartalnych statystyk systemu Ognivo

Lekki wzrost kwartalnych statystyk systemu Ognivo

AKTUALIZACJA (OST. AKAPIT)

W stosunku do I kw. roku ubiegłego z rozwiązania KIR-u skorzystało jednak mniej klientów

KIR opublikował przed chwilą statystyki systemu Ognivo za I kw. bieżącego roku. Za pośrednictwem tego rozwiązania klienci mogą przenosić swoje rachunki osobiste pomiędzy bankami. Z danych KIR wynika, że w okresie od stycznia do marca z Ogniva skorzystało ponad 7,4 tys. osób. To nieco więcej niż w IV kw. ubiegłego roku, gdy zdecydowało się na to prawie 6,7 tys. klientów, ale mniej niż w I kw. 2017 r., gdy przenosin było prawie 9,9 tys.

Przeczytajcie także: Handlowy wprowadza chatbota na Messengerze

By przenieść rachunek z jednego banku do innego, z wykorzystaniem obsługiwanego przez KIR rozwiązania, wystarczy złożyć wniosek i upoważnienie dotyczące zmiany dostawy usług. Równocześnie w taki sam sposób można wystąpić o zamknięcie rachunku bankowego. Za pośrednictwem Ogniva klienci banków mają też możliwość wydania dyspozycji przekazania środków czy przeniesienia zleceń płatniczych i pełnomocnictw złożonych w dotychczasowym banku. Wszystkie formalności z tym związane przejmuje bank, do którego klient się przenosi.

Przeczytajcie także: Orlen Pay. Tak zapłacicie za tankowanie

Należy pamiętać, że zmiany banku można dokonać samodzielnie zamykając rachunek w jednej instytucji i otwierając w innej. Dlatego trzeba założyć, że osoby migrujące między bankami przy wykorzystaniu Ogniva to nie wszyscy klienci zmieniający bank na polskim rynku. Warto też podkreślić, że system KIR-u do pozyskiwania klientów szczególnie ochoczo wykorzystuje jeden bank, czyli Credit Agricole. W przeszłości bywało, że większość przenoszących konta przez Ognivo stawało się klientami właśnie tej instytucji.

AKTUALIZACJA

Z danych Credit Agricole wynika, że ponad 70 proc. klientów, którzy w I kw. 2018 r. skorzystali z Ogniva do przeniesienia konta, otworzyło rachunek właśnie w tym banku. Z tego najwięcej, bo 19,2 proc. miało wcześniej konto w PKO BP, 13,7 proc. w BZ WBK i 10,2 proc. w Aliorze.

Kategoria

Udostępnij ten artykuł

Tagi:
Zostaw komentarz

Jacek Uryniuk

Redaktor naczelny
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 3087 artykułów

Inne artykuły tego autora:

Sprawiają, że pożyczanie pieniędzy jest proste jak nigdy dotąd. Kontomatik drugim nominowanym do tytułu Fintech Roku

Kontomatik znalazł się w grupie kilku fintechów z Polski, które mają szansę na tytuł. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 7 czerwca podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard

Śląski obniża do 50 euro odpowiedzialność klientów za fraudy kartowe. Wkrótce to będzie standard

Obniżenie limitu z obecnych 150 euro wymusza dyrektywa PSD II i przepisy związanych z nią tzw. RTS-ów

Postawili na blockchain, zaoferowali aplikację mobilną i telematykę. Bacca nominowana do tytułu Fintech Roku

Bacca jest jednym z kilku polskich fintechów, które mają szansę zdobyć tytuł. Zwycięzców poznacie już 7 czerwca podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard

Tadeusz Kościński: polska karta nie była nam potrzebna po to, by mieć plastik z orłem, ale by obniżyć koszty akceptacji

Z wiceministrem w resorcie przedsiębiorczości i technologii Tadeuszem Kościńskim rozmawiam m.in. na temat programu Polski Bezgotówkowej, terminali w urzędach administracji publicznej i wpływie PSD II na rynek płatności bezgotówkowych

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapiszcie się do newslettera

Cashless na Youtube

wOKrWHZ7Jrc
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.