Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny
Zmiany w cenniku BGŻ BNP Paribas. Koniec promocji na wypłaty Blikiem i droższe karty

Zmiany w cenniku BGŻ BNP Paribas. Koniec promocji na wypłaty Blikiem i droższe karty

Nowy cennik francuskiego banku zacznie obowiązywać 22 czerwca

W tym tygodniu chyba o żadnym banku w Polsce nie napisano i nie powiedziano tak dużo, jak właśnie o BGŻ BNP Paribas. To oczywiście za sprawą informacji ogłoszonej we wtorek rano, iż bank będzie nabywcą innej instytucji działającej w Polsce, czyli Raiffeisen Polbanku. Parę godzin później z BGŻ BNP Paribas nadszedł kolejny news, że oto Przemysław Gdański otrzymał formalną zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na objęcie stanowiska prezesa banku. A to jeszcze nie wszystko. BGŻ BNP Paribas postanowił do tego dołożyć zmianę tabeli opłat i prowizji. Nowa zacznie obowiązywać 22 czerwca.

Dla klientów korzystających z pakietów rachunków znajdujących się obecnie w ofercie BGŻ BNP Paribas zmieni się niewiele, a jeżeli już, to niestety zmiany te w większości będą na niekorzyść. Po pierwsze kończy się promocja na wypłaty gotówki Blikiem z bankomatów Planet Cash i innych sieci. Dotychczas transakcje tego rodzaju były całkowicie bezpłatne. Od lipca wypłata Blikiem kosztować będzie 5 zł. Co ciekawe wypłaty kartami np. z bankomatów Planet Cash dla posiadaczy Konta Maksymalnego pozostaną bezpłatne. To chyba pierwsza taka sytuacja na rynku, kiedy transakcja plastikiem będzie tańsza niż przy wykorzystaniu Blika.

Przeczytajcie także:  Raiffeisen Polbank sprzedany

Posiadacze rachunków Optymalnego i Maksymalnego będą też musieli płacić więcej za usługę Płać kartą i wypłacaj (cashback). Koszt takiej transakcji rośnie z 50 groszy do 1 zł. Zmiana pozytywna dla klientów, ale tylko najbogatszych, to rezygnacja przez bank z opłaty w wysokości 1 zł za używanie zbliżaka przez korzystających z bankowości prywatnej.

O wiele więcej zmian nowy cennik wprowadza do rachunków wycofanych z oferty, ale wciąż obsługiwanych. I tak dotychczasowe Konto Praktyczne zostanie zastąpione Kontem Dobrze Dobranym. W związku z tym standardowa opłata za prowadzenie konta wzrośnie z 10 do 12 zł miesięcznie a dodatkowo zaostrzony zostanie warunek zwalniający z opłaty. Do wymogu wpływów w wysokości tysiąca złotych dodany zostanie obowiązek wykonania przynajmniej jednej transakcji w miesiącu.

Kolejną konsekwencją zamiany pakietów będzie wzrost opłaty za kartę z 7 do 9 zł. Przy tym teraz jest tak, że dzięki wykazaniu się odpowiednią aktywnością w korzystaniu z karty (transakcje bezgotówkowe na min. 300 zł miesięcznie), można opłaty uniknąć. Po wejściu w życie zmienionej tabeli opłat pozwoli to już tylko na obniżenie kosztu do 2 zł. Posiadacze Kont Praktycznych będą też musieli pożegnać się z bezpłatnymi bankomatami w kraju i za granicą. W Koncie Dobrze Dobranym wypłaty z urządzeń krajowych będą ich kosztować 5 zł, choć dostaną dwie pierwsze transakcje w miesiącu za darmo. Wypłaty z urządzeń za granicą kosztować będą 3 proc. min. 10 zł. Podrożeje z 0,5 na 1 zł cashback, pojawi się opłata za przelew internetowy w wysokości 50 groszy, a przelew zlecony w oddziale podrożeje z 6 do 7 zł.

Przeczytajcie także:  Dopiszcie się do Mapy Polskiego Fintechu

Kilka drobnych zmian zachodzi także w innych starych pakietach. Na przykład Pakiet S drożeje z 8 na 12 zł oraz dochodzi warunek zwalniający z opłaty analogicznie jak w Koncie Dobrze Dobranym, czyli konieczność wykonania przynajmniej jednej transakcji w systemie internetowym albo w aplikacji mobilnej. Z kolei dawny Pakiet L drożeje z 20 na 25 zł.

BGŻ BNP Paribas zdecydował się także zastąpić Pakiet XL Kontem Premium. I tu zmiany wyglądają na korzystne dla klientów. Bo o ile ten wycofywany z obsługi rachunek kosztował 100 zł miesięcznie, to Konto Premium obarczone jest opłatą w wysokości 24,50 zł miesięcznie. Dodatkowo jego klienci dostają za darmo cashback (w Pakiecie XL kosztował 0,5 zł) oraz bezpłatne przelewy zlecane w oddziale (wcześniej musieli za to płacić 7 zł).

Kategoria

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Jacek Uryniuk

Redaktor naczelny
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 2980 artykułów

Inne artykuły tego autora:

Nazwa BZ WBK zniknie z rynku. Bank ma zgodę KNF na rebranding. Będzie się nazywać Santander Bank Polska

Jeżeli pomysł zarządu zostanie zaakceptowany przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, instytucja będzie korzystać z nowej nazwy od III kw. bieżącego roku

Tokeny wyprą numery kart z internetu? Mastercard mocno za nowymi standardami w płatnościach online, opartymi o tokenizację

Poparcie dla standardów przedstawionych przez organizację EMVCo wyraził Jorn Lambert, wiceprezes Mastercarda ds. rozwiązań cyfrowych

Play rozwija płatności w ciężar rachunku telefonicznego. Nowa usługa dla graczy od Kinguin

Wcześniej możliwość dokonywania transakcji w ciężar rachunku Play wprowadził dla klientów swojego mobilnego marketu ubezpieczeniowego

Sylwia Bilska odchodzi z rady nadzorczej spółek Dotpay i eCard. Trafiła do Tesco, ale z branżą finansową się nie żegna

W Tesco Bilska pełni funkcję dyrektora ds. klientów w Europie Centralnej. Będzie odpowiedzialna m.in. za Tesco Finanse

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapiszcie się do newslettera

Cashless na Youtube

k_A1sJ-jf1U
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.