Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny

Zmiany w cenniku i regulaminie ING. Bank wprowadza usługę zwaną wcześniej Qlik. Tu nazywać się będzie "Moje rachunki"

Śląski zapowiada też zmiany w bankowości mobilnej oraz nowości w usługach związanych z zarządzaniem finansami

Klienci ING otrzymali informację o zmianach wprowadzanych przez bank 14 maja. Wśród najważniejszych nowości pojawi się bezpłatna usługa "Moje rachunki". Śląski jest bodajże drugim bankiem na rynku, po Millennium, który zaoferował ją klientom indywidualnym. Przypomnę, że wcześniej usługę tę określano mianem Qlik, ale z nazwy tej zrezygnowano, gdy okazało się, że jest zastrzeżona przez inny podmiot.

Przeczytajcie także:  Millennium wprowadza Qlika, który już się tak nie nazywa

Qlik to rozwiązanie opracowane przez Związek Banków Polskich i KIR, który nazywa je Invoobillem 2.0. Pozwala na otrzymywanie w systemie bankowości elektronicznej informacji o zbliżających się płatnościach, np. za prąd, telefon czy telewizję. Aby którąś z nich zrealizować, wystarczy zalogować się na konto i potwierdzić przelew. Można też scedować tę czynność na bank, a wówczas płatności będą realizowane automatycznie.

Invoobill 2.0 to rozwinięcie istniejącej od lat usługi pierwszej generacji, która nie zdobyła dużej popularności na rynku. Głównie ze względu na dość skomplikowany proces aktywacji. W Invoobillu 2.0 został on uproszczony do minimum – wszystkie czynności z tym związane wykonuje się zdalnie za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Przeczytajcie także:  ZUS cieszy się z sukcesu e-składki

Problem z nazwą Invoobill 2.0 to zaś zupełnie oddzielna historia. Jak już wspomniałem, pierwotnie nadano mu rynkową nazwę Qlik, ale pod tą marką od lat funkcjonuje firma informatyczna. ZBP podjął więc prace nad wyłonieniem innej nazwy. Z tego co wiem, nie jest to łatwe ze względu na konieczność uzyskania akceptacji wszystkich banków dla poszczególnych propozycji. Wygląda więc na to, że każdy bank będzie nazywał Invoobilla 2.0 po swojemu. W ING usługa nosi nazwę "Moje rachunki". W Millennium to "Faktury i rachunki".

Natomiast w nowej tabeli opłat oraz regulaminie ING znajdziecie jeszcze kilka innych nowości. Wśród nich są usługi wspierające zarządzanie finansami (podobnie jak "Moje rachunki" bezpłatne) oraz rozszerzenie funkcji Blika o możliwość dokonywania płatności bez podawania kodu po zapamiętaniu tego sposobu transakcji w przeglądarce na telefonie. Wygląda na to, że w przyszłości ING pozwoli też na autoryzację płatności za pomocą cech biometrycznych. W regulaminie pojawia się bowiem opcja potwierdzania transakcji odciskiem palca oraz biometrią twarzy.

Kategoria

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Jacek Uryniuk

Redaktor naczelny
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 2861 artykułów

Inne artykuły tego autora:

Litwa idzie o krok dalej w pomaganiu fintechom. Tworzy piaskownicę regulacyjną dla projektów w technologii blockchain

Tuż za granicą Polski może powstać wylęgarnia fintechów specjalizujących się w wykorzystaniu łańcucha bloków

mBank wprowadza ciekawy mechanizm promowania kantoru walutowego. Mniejsze firmy będą mogły zaoszczędzić nawet 200 zł na przelewie

Klienci kantoru walutowego mBanku będą mogli zbierać punkty, którymi następnie zapłacą za przelewy zagraniczne

Google przywraca płatności na zegarkach. Niestety, na razie nie w Polsce

Przy okazji rebrandingu systemu operacyjnego na smartwatche amerykańska firma rozszerza dostępność Google Pay na urządzenia ubieralne

Garmin Pay to drugi międzynarodowy "pay" w Polsce. Rynek czeka jeszcze na trzeci. Sprawdźcie, co wiecie na temat tych rozwiązań

Zapraszam na quiz, w którym przetestujecie swoją wiedzę na temat znanych na całym świecie systemów płatności mobilnych

Awans w First Data Polska. Spółka ma wreszcie nowego prezesa

Firmą pokieruje Krzysztof Polończyk, który już od kilku miesięcy pełni obowiązki szefa First Daty w Polsce

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapiszcie się do newslettera

Najczęściej czytane

IgoriaCard wreszcie startuje. Od dziś możecie ją mieć za 30 zł

Dostępna jest także wirtualna wersja karty za 15…

Zmiany w PKO. Awanse Macierzyńskiego i Wałacha

Reorganizacja, która pociągnęła za sobą zmiany personalne w…

Cashless na Youtube

ECcynqbM-54
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.