Alior: nowy system transakcyjny i aplikacja już w maju

Alior: nowy system transakcyjny i aplikacja już w maju

Dodano: 21/04/2017 - 10:26

Można powiedzieć: nareszcie. W przyszłym miesiącu klienci Aliora pożegnają archaiczny serwis internetowy oraz przestarzałą aplikację mobilną

Na początku ubiegłego roku prezes Aliora Wojciech Sobieraj zapowiadał, że debiut serwisu i apki może nastąpić jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia 2016 roku. Jak wiecie jednak, bank był "zakopany" w procesie fuzji z BPH, co prawdopodobnie było najważniejszą przyczyną przesunięcia terminu wdrożenia nowych rozwiązań. Dziś mam jednak dobre informacje dla klientów Aliora, którzy na nie czekają.

Przeczytajcie także: Ciekawa opinia UOKiK na temat trwałego nośnika

Jak powiedziano mi przed chwilą w biurze prasowym Aliora, nowy internetowy serwis transakcyjny oraz aplikacja mobilna na smartfony z systemem operacyjnym iOS oraz Android znajdą się na rynku już w przyszłym miesiącu. System na komputery będzie oczywiście w technologii umożliwiającej wygodne korzystanie z niego także na tabletach. Z kolei wśród funkcji aplikacji mobilnej na komórki z Androidem znajdą się prawdopodobnie płatności zbliżeniowe HCE.

Przeczytajcie także: Nowy system TMUB już w przyszłym tygodniu

Natomiast już w ciągu najbliższych dni zadebiutuje nowy serwis transakcyjny T-Mobile Usług Bankowych, czyli marki prowadzonej przez Aliora wspólnie z niemieckim telekomem. Klienci TMUB mogą już korzystać z nowoczesnej aplikacji mobilnej – dostali ją jesienią ubiegłego roku. Wśród oferowanych tam rozwiązań są płatności mobilne Blik, ale wciąż nie ma HCE. Bank dopiero pracuje nad tą usługą.

Newsletter