T-Mobile Usługi Bankowe kończą prace nad nowym systemem. Debiut prawdopodobnie w przyszłym tygodniu

T-Mobile Usługi Bankowe kończą prace nad nowym systemem. Debiut prawdopodobnie w przyszłym tygodniu

Dodano: 21/04/2017 - 09:51

TMUB wysłał klientom informację, iż w ciągu najbliższych dni otrzymają dostęp do nowego serwisu transakcyjnego

Wdrożenie nowego systemu przedstawiciele TMUB zapowiadali już dawno, ostatnio przy okazji debiutu nowej aplikacji mobilnej jesienią ubiegłego roku. Wygląda na to, że prace nad nim udało się wreszcie zakończyć. Posiadacze rachunków w tej instytucji właśnie otrzymali informację, że w najbliższych dniach będą już mogli logować się na konta przez nowy serwis.

Przeczytajcie także: Express Elixir prześcignął Blue Cash

TMUB nie informuje kiedy konkretnie udostępni go klientom. Wydaje mi się jednak, że jeżeli używa sformułowania, że będzie to w ciągu najbliższych dni, do wdrożenia musi być naprawdę blisko. Dojdzie do tego prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. TMUB zapowiada jednocześnie, że wkrótce klienci otrzymają też informację na temat sposobu migracji do nowego systemu. Sugeruje to, że przez pewien czas użytkownicy rachunków w tej instytucji będą mogli logować się zarówno przez nowy jak i stary serwis.

Przeczytajcie także: Wkrótce jeden przelew do ZUS zamiast trzech

Jednocześnie TMUB przypomina klientom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, jakich powinny przestrzegać osoby logujące się na konto bankowe przez internet. To szczególnie istotne w takich momentach, jak zmiany wyglądu stron logowania. Cyberprzestępcy wykorzystują takie wydarzenia do ataków phishingowych. Mają ułatwione zadanie, bo klienci zdający sobie sprawę ze zbliżających się nowości mogą się nie zorientować, że nie logują się na nowej stronie swojego banku, tylko na fałszywce spreparowanej przez hakerów.

Newsletter