Duża zmiana dla klientów Śląskiego: od jutra nie zalogują się do starego systemu transakcyjnego

Duża zmiana dla klientów Śląskiego: od jutra nie zalogują się do starego systemu transakcyjnego

Dodano: 19/03/2017 - 12:24

Kto nie poznał jeszcze nowego serwisu Moje ING, będzie musiał nadrobić zaległości

Trwa proces przechodzenia ING Banku Śląskiego na nowy system transakcyjny. Od dłuższego już czasu nowe Moje ING jest domyślnym serwisem służącym do obsługi rachunków osobistych. Jednak klienci wciąż mogą zalogować się do starego systemu korzystając z odpowiedniego linka. Od jutra już tej możliwości nie będzie.

Przeczytajcie także: Kontakt ze skarbówką będzie łatwiejszy

Jak informuje na swojej stronie internetowej Bank Śląski, od jutra aby dostać się na swój rachunek, trzeba będzie skorzystać z Mojego ING. Stary system będzie jeszcze dostępny, ale dopiero po wejściu na konto. Bank nie podaje, jak długo taka sytuacja będzie trwać. Wydaje mi się jednak, że zważając na tempo zmian wprowadzanych ostatnio przez ten bank to kwestia najwyżej miesięcy i stary serwis zostanie całkowicie wyłączony.

ING uniemożliwił już instalację starej aplikacji mobilnej. Klienci, którzy korzystali z niej wcześniej, nadal mogą to robić. Ale sytuacja ta również nie będzie trwała wiecznie. Kilka tygodni temu Śląski deklarował, że stara apka będzie czynna dla dotychczasowych klientów co najmniej do końca września bieżącego roku.

Przeczytajcie także: Śląski zamknął program "bankujesz-zyskujesz"

Teraz bank wszystkie swoje siły angażuje w rozwój nowego serwisu Moje ING oraz aplikacji Moje ING mobile. Niedawno apka zyskała nową funkcję, a więc płatności zbliżeniowe w technologii HCE kartami Mastercarda. Na przełomie bieżącego i przyszłego roku funkcja ma zostać uzupełniona o możliwość dokonywania transakcji kartami Visy. Natomiast jeszcze w tym roku klienci Śląskiego będą mogli powiązać swoje plastikowe karty z aplikacją płatniczą Android Pay. Z kolei w maju będą mogli dokonywać wpłat we wpłatomatach własnych przy pomocy kodu Blik oraz płacić Blikiem w internecie w procesie uproszczonym, bez podawania kodów – tzw. one click.

Jeśli chcielibyście założyć konto w ING kliknijcie tutaj

 

Newsletter