Od teraz kontakt ze skarbówką będzie łatwiejszy. Wnioski o rozliczenie PIT-a już dostępne w e-bankach

Od teraz kontakt ze skarbówką będzie łatwiejszy. Wnioski o rozliczenie PIT-a już dostępne w e-bankach

Dodano: 15/03/2017 - 11:53

Z nowej usługi najłatwiej skorzystają klienci BGŻ BNP Paribas, PKO i Raiffeisen Polbanku

Od dziś, dzięki nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, urząd skarbowy może rozliczyć Wasze roczne zeznanie podatkowe. Wystarczy, że złożycie odpowiedni wniosek podając w nim kilka potrzebnych informacji. Chodzi np. o liczbę dzieci na utrzymaniu czy nazwę organizacji pożytku publicznego, dla której chcielibyście przekazać 1 proc. swojego podatku. Skarbówka wypełni PIT na podstawie informacji podanych przez Was oraz otrzymanych z zakładu pracy. Szczegółowo pisałem o tym tutaj.

Przeczytajcie także: Profil Zaufany nieprędko zamieni się w eGO

Przypomnę jednak, że wniosek o rozliczenie PIT-a przez urząd skarbowy możecie złożyć wyłącznie drogą elektroniczną, korzystając np. z serwisu transakcyjnego banku. Udostępnienie odpowiedniego procesu już kilka tygodni temu zadeklarowały trzy instytucje, a więc BGŻ BNP Paribas, PKO BP i Raiffeisen Polbank. Z informacji przekazanych przez biura prasowe tych banków wynika, że dwa z nich, a więc BGŻ BNP Paribas i PKO już wprowadziły do systemów transakcyjnych wnioski PIT-WZ, przy pomocy których zlecicie rozliczenie PIT-a skarbówce. W Raiffeisen Polbank możliwość taka pojawić się ma w nocy z piątku na sobotę.

Przeczytajcie także: Spółka SKOK-ów dostała licencję KNF

PIT-WZ można wypełniać od 15 marca do 18 kwietnia 2017 r. Złożenie wniosku w bankowości internetowej potwierdza się kodem jednorazowym otrzymanym np. w wiadomości SMS. W ciągu pięciu dni roboczych Urząd Skarbowy przesyła wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe. Można je odrzucić lub zaakceptować do 2 maja 2017 r. Przypomnę też, że wniosek o rozliczenie podatku przez urząd można składać na kilka innych sposobów, m.in. przez Portal Podatkowy. W takiej sytuacji należy go podpisać elektronicznie, np. Profilem Zaufanym. Można go aktywować m.in. przez bankowość internetową PKO, ING Banku Śląskiego i Millennium.

Jeśli chcielibyście założyć konto w Raiffeisen Polbanku kliknijcie tutaj

Jeśli chcielibyście założyć konto w BGŻ BNP Paribas kliknijcie tutaj

Newsletter