Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny
Polska Bezgotówkowa: do przedsiębiorców trafiło już ponad 15 tys. darmowych terminali

Polska Bezgotówkowa: do przedsiębiorców trafiło już ponad 15 tys. darmowych terminali

Najwięcej urządzeń otrzymali właściciele firm z województw: śląskiego, mazowieckiego, małopolskiego i dolnośląskiego

Już około 15 tys. przedsiębiorców przystąpiło do programu fundacji Polska Bezgotówkowa. Najwięcej terminali trafiło do firm z sektora handlu i usług – poinformowała fundacja. Ujawniła także, że prawie połowa terminali jest używana przez przedsiębiorców z województw: śląskiego, mazowieckiego, małopolskiego i dolnośląskiego. Pierwszą piątkę zamyka województwo wielkopolskie. Wśród przedsiębiorców, którzy podpisali umowy w ramach programu najwięcej jest przedstawicieli sektora handlowo-usługowego.

Przeczytajcie także: Pekao daje terminal na 18 miesięcy za darmo

Liczba rozdanych terminali dynamicznie wzrasta, jak mogliście przeczytać w tym tekście, przez kilka pierwszych tygodni funkcjonowania programu do 20 marca 2018 r. fundacji udało się rozdysponować 7 tys. terminali. Tydzień później przekroczono już barierę 10 tys. urządzeń.

W ramach realizowanego projektu mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy chcieliby przyjmować płatności bezgotówkowe, a którzy w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy nie akceptowali ich w swoich placówkach, mogą otrzymać do trzech terminali w tym jeden mPOS. Fundacja pokryje koszty związane z utrzymaniem urządzeń oraz obsługą płatności przez rok.

Przeczytajcie także: Znakomity miesiąc dla przelewów ekspresowych

O terminale można się starać u uczestniczących w programie agentów rozliczeniowych (operatorów terminali płatniczych), w oddziałach niektórych banków oraz online. Do programu przystąpiło kilkunastu agentów rozliczeniowych działających na polskim rynku, w tym banki ING, Pekao, PKO czy mBank, spółdzielcze BPS i SGB, Elavon, First Data Polska czy właściciel marki Planet Pay. Natomiast fundacja Polska Bezgotówkowa została powołana w lipcu 2017 r. w związku z porozumieniem zawartym przez Związek Banków Polskich, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Visę oraz Mastercarda. Dzięki realizowanemu przez nią programowi w Polsce w ciągu dwóch, trzech lat ma zostać zainstalowanych około pół miliona nowych terminali płatniczych.

 

Zostaw komentarz

Piotr Dziubak

Sekretarz redakcji
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 745 artykułów

Inne artykuły tego autora:

Pytacie, gdzie jest Wasza przesyłka, a Alexa odpowiada. Nowa usługa firmy kurierskiej

XPO Logistics jako jeden pierwszych na świecie oferuje klientom możliwość śledzenia dostaw za pomocą inteligentnych głośników

Loteria Visy: do wygrania wyjazdy na pierwszy mecz Polaków podczas Mistrzostw Świata 2018

Aby wygrać jeden z 42 pakietów wyjazdowych, należy zarejestrować dowolną transakcję dokonaną kartą Visy o wartości powyżej 5 zł

Uber znowu przegrywa przed europejskim sądem. Czy to już koniec usługi jaką znacie?

Tym razem orzekał Trybunał Sprawiedliwości UE w Luksemburgu – sędziowie stwierdzili, że amerykańska firma świadczy usługi transportowe a nie z zakresu społeczeństwa informacyjnego

Nowy konkurs Cashless. Do wygrania zaproszenia na konferencję Payment Meeting

Siódma konferencja Payment Meeting odbędzie się 23 kwietnia 2018 roku, jak zawsze w Warszawie

Apple Pay dotarł dzisiaj do Brazylii. Na razie współpracuje wyłącznie z Itau Unibanco

Pierwszy w Brazylii był jednak Google Pay, który został tam uruchomiony miesiąc temu wspólnie z Banco Bradesco

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapiszcie się do newslettera

Cashless na Youtube

k_A1sJ-jf1U
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.