Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny

IgoriaCard wreszcie startuje. Od dziś możecie ją mieć za 30 zł

news

Dostępna jest także wirtualna wersja karty za 15 zł

O IgoriaCard pisałem w ciągu ostatniego roku kilkukrotnie. Jej rynkowy debiut odkładany był kilka razy, ale dziś spółka Igoria Trade ogłosiła udostępnienie karty wszystkim zainteresowanym tym klientom w ramach publicznych testów wersji beta. Plastik zamówić możecie na stronie internetowej – zostanie wysłany pocztą pod wskazany adres. Więcej na temat samej karty przeczytać możecie tutaj.

Przeczytajcie także:  Chcą być lepsi niż Revolut

IgoriaCard to rozwiązanie, które przypomina mi nieco modnego w Europie Revoluta. W skład związanego z nią pakietu usług wchodzi internetowy serwis transakcyjny (w przyszłości ma być także aplikacja mobilna na Android i iOS) do zarządzania limitami, historią płatności, itd., 17 bezpłatnych rachunków walutowych dla najważniejszych walut, dostęp do platformy wymiany walut oraz wspomniana karta zbliżeniowa Mastercard. Może ona występować jako plastik oraz w formie wirtualnej, przydatnej np. w trakcie zakupów internetowych.

Jak podała w dzisiejszym komunikacie giełdowym Igoria Card, zamówienie karty plastikowej wiąże się z opłatą w wysokości 30 zł. Karta wirtualna to koszt 15 zł. Dodatkowo trzeba pokryć koszt wysyłki karty. To min. 6,90 zł przy wyborze listu. Użytkowanie karty kosztuje 5 zł miesięcznie, chyba że wykonacie transakcje bezgotówkowe na kwotę min. 500 zł, wówczas opłata nie jest pobierana.

Przeczytajcie także:  Visa kupuje kolejną firmę z branży fintech

Z innych opłat warto zwrócić uwagę na prowizję od wypłat gotówki z bankomatów. W kraju jest to stałe 2 zł od transakcji. Od wypłat z bankomatów poza Polską, ale na terenie Unii Europejskiej zapłacicie każdorozowo 1 proc. transakcji min. 5 zł. Przelew z rachunku IgoriaCard na rachunek w dowolnym banku w Polsce to z kolei koszt 0,1 proc., min. 2 zł. Zmiana limitów transakcyjnych kosztuje jeden złoty, z tym że raz w miesiącu możecie to zrobić bezpłatnie. 1 zł zapłacicie również za czasową blokadę karty.

Rachunek karty zasilić można z innej karty lub przelewem z jednego z 40 banków z Polski, Czech, Słowacji, Irlandii, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Igoria chce sprzedawać karty zarówno klientom indywidualnym jak i firmom oraz całą platformę jako white label innym instytucjom, które chciałyby ją oferować pod własną marką. Liczy, że zarobi przede wszystkim na wymianie walut – jej podstawowym obszarem działalności jest znany kantor internetowy – Trejdoo.

Kategoria

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Jacek Uryniuk

Redaktor naczelny
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 2861 artykułów

Inne artykuły tego autora:

Litwa idzie o krok dalej w pomaganiu fintechom. Tworzy piaskownicę regulacyjną dla projektów w technologii blockchain

Tuż za granicą Polski może powstać wylęgarnia fintechów specjalizujących się w wykorzystaniu łańcucha bloków

mBank wprowadza ciekawy mechanizm promowania kantoru walutowego. Mniejsze firmy będą mogły zaoszczędzić nawet 200 zł na przelewie

Klienci kantoru walutowego mBanku będą mogli zbierać punkty, którymi następnie zapłacą za przelewy zagraniczne

Google przywraca płatności na zegarkach. Niestety, na razie nie w Polsce

Przy okazji rebrandingu systemu operacyjnego na smartwatche amerykańska firma rozszerza dostępność Google Pay na urządzenia ubieralne

Garmin Pay to drugi międzynarodowy "pay" w Polsce. Rynek czeka jeszcze na trzeci. Sprawdźcie, co wiecie na temat tych rozwiązań

Zapraszam na quiz, w którym przetestujecie swoją wiedzę na temat znanych na całym świecie systemów płatności mobilnych

Awans w First Data Polska. Spółka ma wreszcie nowego prezesa

Firmą pokieruje Krzysztof Polończyk, który już od kilku miesięcy pełni obowiązki szefa First Daty w Polsce

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapiszcie się do newslettera

Najczęściej czytane

IgoriaCard wreszcie startuje. Od dziś możecie ją mieć za 30 zł

Dostępna jest także wirtualna wersja karty za 15…

Zmiany w PKO. Awanse Macierzyńskiego i Wałacha

Reorganizacja, która pociągnęła za sobą zmiany personalne w…

Cashless na Youtube

ECcynqbM-54
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.