Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny

Mastercard chwali się płatnościami zbliżeniowymi. Już 78 proc. transakcji odbywa się bez wkładania karty do terminala

Najświeższe dane organizacja zaprezentowała dzisiaj w Warszawie

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Warszawie Mastercard zaprezentował ciekawe statystyki dotyczące płatności zbliżeniowych. Jak wynika z danych tej organizacji, w III kw. bieżącego roku już 78 proc. płatności bezgotówkowych wykonanych kartami Mastercard w Polsce odbyło się z wykorzystaniem technologii zbliżeniowej.

Przeczytajcie także: Wzrasta zaufanie do płatności cyfrowych w sieci

Jak powiedział szef biura Mastercarda w Polsce, Bartosz Ciołkowski udział transakcji zbliżeniowych rośnie bardzo szybko. – Przy tym zatrzymaliśmy trend spadku średniej wartości płatności bezstykowej, co oznacza, że zbliżeniowo Polacy płacą coraz częściej także większe kwoty wymagające podania kodu PIN na terminalu – stwierdził przedstawiciel Mastercarda. Z wyliczeń tej organizacji wynika, że w III kw. średnia wartość transakcji bezgotówkowej wynosiła 49 zł, podczas gdy przed rokiem było to niewiele ponad 40 zł.

Zaprezentowane dzisiaj statystyki Mastercarda pokazują ponadto, że w ciągu ostatniego roku wartość transakcji zbliżeniowych wykonanych kartami tej organizacji wzrosła o 88 proc., o 49 proc. wzrosła ich liczba a o 26 proc. – liczba aktywnych kart bezstykowych.

Przeczytajcie także: Trwa załamanie na rynku kredytówek

O szybkim wzroście udziału transakcji zbliżeniowych w całości płatności bezgotówkowych kartami świadczą także statystyki Narodowego Banku Polskiego. Z najnowszych, dotyczących II kw. bieżącego roku wynika, że płatności kartami bez wkładania karty do terminala stanowiły wówczas 66,7 proc. całości transakcji bezgotówkowych. Dane te obejmują wszystkie karty, a więc nie tylko Mastercarda, ale i Visy, American Express oraz Diners. Ostatnia z tych organizacji dopiero od niedawna oferuje karty zbliżeniowe, a z tego co się orientuję AmEx w ogóle jeszcze ich nie sprzedaje.

Kategoria

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Jacek Uryniuk

Redaktor naczelny
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 2549 artykułów

Inne artykuły tego autora:

"Uważaj na kryptowaluty" kontra "Uważaj na waluty". Jest reakcja na kampanię KNF i NBP w sprawie cyfrowych pieniędzy

W internecie pojawiła się strona uwazajnawaluty.pl, która przedstawia wady pieniędzy emitowanych przez banki centralne

Play rozwiązał worek z aplikacjami ubezpieczeniowymi. W styczniu swoją zaprezentuje TU Europa. Nad kolejną pracuje Bacca

W kilka godzin po prezentacji apki Play Ubezpieczenia na prezentację swojej aplikacji zaprosiła TU Europa

Play uruchamia mobilny market ubezpieczeniowy. Ma być szybko, łatwo i tanio dzięki automatyzacji

Aplikacja Play Ubezpieczenia na urządzenia z Androidem ma znaleźć się w markecie Google Play dzisiaj. W App Store pojawi się jeszcze przed Nowym Rokiem

Blik nie odpuszcza terminali. Wkrótce jego kodami będzie można płacić w urządzenia Polskich ePłatności

Spółka potwierdza, że planuje udostępnić Blika na swoich terminalach na przełomie I i II kwartału przyszłego roku

Informacje o emocjach. To kolejne dane, które dla firm mogą być równie cenne, jak to gdzie byliście, albo co kupiliście

Zdaniem doktor Aleksandry Przegalińskiej z Massachusetts Institute of Technology informacje o tym jak klient się czuł podczas zakupu, mogą wkrótce decydować o tym, jaką ofertę dostanie od banku czy sklepu

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapisz się do newslettera

Najczęściej czytane

Cashless na Youtube

Q5mv9oSMmys
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.