Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny
Kolejna firma dostrzegła potencjał w Ukraińcach. Igoria Trade zaoferuje szybkie przelewy na Wschód

Kolejna firma dostrzegła potencjał w Ukraińcach. Igoria Trade zaoferuje szybkie przelewy na Wschód

Polska spółka chce nawiązać w tym celu współpracę z ukraińskim PrivatBankiem

Kilka dni temu Igoria Trade, spółka notowana na rynku NewConnect warszawskiej giełdy, poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego w sprawie współpracy z PrivatBankiem, jednym z największych banków na Ukrainie. Jak głosi komunikat, współpraca ma dotyczyć realizacji transferów pieniężnych, prowadzenia rachunków oraz wydawania wielowalutowych kart płatniczych. Oferta przygotowana wspólnie przez oba podmioty ma być kierowana zarówno do klientów indywidualnych jak i przedsiębiorstw.

Przeczytajcie także: Chcą zaoferować Ukraińcom tanie przelewy na Wschód

Tyle mówi dość suchy komunikat giełdowy. Nieco więcej szczegółów na temat planowanej współpracy z PrivtBankiem zdradzili mi przedstawiciele polskiej spółki. Jak mówią, podstawą nowej oferty mają być szybkie i niedrogie przelewy pieniędzy z Polski na Ukrainę i odwrotnie. Konstrukcja produktu ma odpowiadać wymaganiom zarówno starszych pokoleniowo obywateli Ukrainy pracujących w Polsce, jak i młodych osób, zaznajomionych już ze smartfonami i aplikacjami mobilnymi. Ci pierwsi będą więc mogli dokonywać transferów zlecanych w sieci punktów stacjonarnych. Natomiast młodsi dostaną wielowalutowe karty powiązane z aplikacją na smartfonie.

Igoria Trade to nie pierwsza firma, która dostrzegła biznesowy potencjał w obsłudze coraz liczniejszej grupy Ukraińców pracujących w Polsce. Wcześniej stworzenie nowej usługi polegającej na szybkich przekazach pieniędzy za wschodnią granicę zapowiedziała inna spółka – Meest, kierowana przez znanego w polskiej branży płatniczej Aleksandra Winnickiego. Meest przy swoich transferach również ma korzystać ze współpracy z PrivatBankiem.

Przeczytajcie także: BZ WBK otwiera się na ukraińskich klientów

Natomiast spółkę Igoria Trade możecie znać z kantoru internetowego Trejdoo. Firma od dłuższego czasu pracuje także nad wielowalutową kartą płatniczą IgoriaCard. Plastik powiązany z aplikacją mobilną miał początkowo znaleźć się na rynku w lipcu, później we wrześniu, ale wciąż nie można go zamówić. Obecnie podawanym terminem wdrożenia jest jesień tego roku. IgoriaCard to zbliżeniówka Mastercarda, która ma pozwalać na transakcje w kilkunastu różnych walutach bez konieczności posiadania rachunków walutowych.

Kategoria

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Jacek Uryniuk

Redaktor naczelny
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 2993 artykułów

Inne artykuły tego autora:

Tego chyba jeszcze nie było. Będą sprzedawać ubezpieczenia w grach komputerowych?

Play zaprasza na konferencję prasową, w trakcie której chce zaprezentować ubezpieczenia dla graczy

Brytyjska spółka Billona gotowa na PSD II – dostała licencję tamtejszego nadzoru FCA

Billon już wcześniej miał zezwolenie na działalność na Wyspach, ale konieczność ponownej rejestracji wynikała z wdrożenia tam dyrektywy PSD II

Może i narzekacie na banki, ale i tak im ufacie. Rekordowo wysoki poziom reputacji branży w badaniu TNS

Sondaż przeprowadzony w marcu bieżącego roku dowodzi, że poziom zaufania do branży bankowej oraz jej reputacji jest wyższy niż rok temu oraz wyższy w porównaniu z innymi firmami finansowymi

ZBP opublikował standard Polish API. Są dwie metody potwierdzania tożsamości użytkownika

Związek przedstawił standardy w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej

Wreszcie jest Polish API. ZBP na jutro zapowiada publikację standardu w wersji 1.0

Wraz z Polish API Związek Banków Polskich chce też opublikować raport z konsultacji standardu

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapiszcie się do newslettera

Najczęściej czytane

Cashless na Youtube

k_A1sJ-jf1U
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.