Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Funduszterminalowy.pl to nie strona rządowego programu, ale też będzie tam można kupić terminal płatniczy

Pod nazwą nawiązującą do funduszu, jakim zarządzać będzie fundacja Polska Bezgotówkowa, działa spółka dystrybuująca terminale Paymax

Gdy kilka dni temu administrator nieznanego mi dotąd profilu @FTerminalowy podał dalej jeden z tweetów serwisu Cashless, pomyślałem, że to fundacja Polska Bezgotówkowa zaczęła już działalność i ruszyła z komunikacją na Twitterze. Przypomnę, że fundacja ta została powołana do zarządzania funduszem dysponującym docelowo kwotą ok. 600 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie instalacji i obsługi terminali płatniczych w małych i średnich firmach.

Przeczytajcie także: Będzie ustawa o terminalu w każdej firmie

Okazuje się jednak, że zarówno profil @FTerminalowy jak i strona internetowa funduszterminalowy.pl nie należą do fundacji, tylko do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością o nazwie Fundusz Terminalowy zajmującej się dystrybucją mobilnych terminali płatniczych marki Paymax. Informację tę udało mi się uzyskać bezpośrednio w firmie Paymax. Jej przedstawiciele odmówili jednak udzielenia szczegółowych informacji na temat projektu w tym momencie, gdyż firma nie działa jeszcze pełną parą. Nie dowiedziałem się zatem, po co nowa osobowość prawna, skoro Paymax funkcjonuje od dawna i jest już znany na polskim rynku. Strona funduszterminalowy.pl wkrótce potem została wyłączona i obecnie nie można na nią wejść.

Wygląda więc na to, że Fundusz Terminalowy zanotował mały falstart. Nie zmienia to jednak faktu, że jest pierwszym znanym mi przykładem biznesu, pewnie nie ostatnim, którego powstanie było możliwe dzięki planowanemu uruchomieniu programu rozwoju sieci akceptacji kart w Polsce. Przy tym nazwa firmy nie jest przypadkowa i wyraźnie nawiązuje do rządowego programu. Jej pomysłodawcy zapewne liczą, iż pomoże to w zdobyciu klientów, którym proponować będą mPOS-y finansowane ze środków Polski Bezgotówkowej.

Przeczytajcie także: Fundacja Polska Bezgotówkowa zarejestrowana

Tymczasem fundacja została już zarejestrowana i na IV kw. bieżącego roku planuje uruchomienie pilota, w ramach którego zainstaluje pierwsze terminale płatnicze. Przypominam, że w ramach prowadzonego przez nią programu instalacja i obsługa POS-ów przez rok będą bezpłatne. Przewiduje się, że dzięki niemu liczba funkcjonujących na polskim rynku terminali podwoi się, z ok. 600 tys. obecnie do 1,2 mln za 3-4 lata.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies