Euronet rozwija przekaz bankomatowy. Będzie można go zrealizować bez użycia karty

Euronet rozwija przekaz bankomatowy. Będzie można go zrealizować bez użycia karty

Dodano: 18/05/2017 - 12:38

To pomysł firmy na to, jak dodatkowo wykorzystać wpłatomaty

Przekaz bankomatowy to usługa, która w ofercie Euronetu jest już od ponad roku. Umożliwia klientom przesyłanie pieniędzy pomiędzy bankomatami. Odbiorca nie potrzebuje karty do tego, aby odebrać gotówkę. Podaje tylko swój Pesel, numer transakcji otrzymany od nadawcy przekazu oraz kod PIN wysyłany na jego komórkę.

Przeczytajcie także: Wariacja na temat moneybacku w T-Mobile

Obecnie jednak nadawca, aby wykonać transakcję, musi skorzystać z karty płatniczej. To rachunek karty obciążany jest bowiem kwotą wysyłaną do odbiorcy przekazu. Wkrótce to się zmieni. Euronet chce wykorzystać do realizacji przekazów sieć swoich wpłatomatów i urządzeń dwu funkcyjnych. Dzięki temu przekazy będzie można nadawać gotówką. Prace nad wdrożeniem trwają. Nowa funkcja ma zostać udostępniona klientom wkrótce.

Przeczytajcie także: Raiffeisen Polbank wprowadził 3D Secure

Najnowszy pomysł Euronetu to w mojej ocenie kolejny argument za tym, że potencjał bankomatów jako urządzeń do prostych wypłat gotówki zaczyna się wyczerpywać. Operatorzy bankomatów szukają nowych sposobów na to, jak na nich zarabiać, a wpłaty zdają się być najlepszym z nich. Ze statystyk Narodowego Banku Polskiego wynika, że o ile liczba wypłat gotówki z bankomatów zaczyna spadać, to transakcji depozytowych szybko przybywa. Podobnie jak samych wpłatomatów. Z raportu Cashless wynika, że w I kw. bieżącego roku w Polsce zainstalowano ponad 200 nowych urządzeń tego typu.

Newsletter